banner38

banner39

banner46

banner47

10 Nisan 2020 Cuma

Hanönü’de jeotermal çalışmaları başladı

Hanönü Kaymakamı Bolat, giderayak bombayı patlattı

30 Ağustos 2012 Perşembe 11:40
Hanönü’de jeotermal çalışmaları başladı
 Hanönü ilçemizin jeotermal potansiyelinin incelenmesi ve ülke ekonomisine kazandırılması projesi kapsamında ilk çalışmalara başlandı. Hanönü Kaymakamlığı tarafından başlatılan proje kapsamında Hanönü Kaymakamı Taner Bolat tarafından Jeoloji ve Jeofizik Mühendisleri Derneği Başkanı Yüksek Jeoloji Mühendisi Adil Özdemir ilçeye davet edildi. Hanönü Kaymakamlığı'nın daveti üzerine ekibi ile birlikte ilçeye gelen JEODER Başkanı Adil Özdemir, Kaymakam Taner Bolat ile birlikte ilçe genelini kapsayan ve genel olarak ilçenin jeotermal potansiyelinin gözlemlendiği bir değerlendirme gezisi yaptı.

Hanönü Kaymakamı Taner Bolat yaptığı açıklamada, Hanönü Kaymakamlığı tarafından ilçemizin jeotermal potansiyelinin incelenmesi ve ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla bir proje başlattıklarını ve bu proje kapsamında Jeoloji ve Jeofizik Mühendisleri Derneği Başkanı Yüksek Jeoloji Mühendisi Adil Özdemir'i Hanönü’ye davet ettiklerini belirtti. Özdemir'in Hanönü’ye gelerek Jeotermal Enerji konusunda kendilerine teknik olarak bilgiler verdiğini söyleyen Kaymakam Taner Bolat, İlçe Belediye Başkanı Şükrü Özün'ün de katılımı ile hep beraber bir değerlendirme gezisi yaptıklarını belirtti.

Proje kapsamında çok olumlu sonuçları almayı hedeflediklerini belirten Hanönü Kaymakamı Taner Bolat, “Projenin hayata geçirilmesi konusunda bizlere en büyük desteği Kastamonu Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş vermektedir. Bu kapsamda Sayın Valimiz başta olmak üzere; davetimiz üzerine yoğun iş temposuna rağmen Ankara'dan ilçemize gelerek bizlere Jeotermal Enerji konusunda teknik destek veren Adil Özdemir beyefendi ve ekibine teşekkür ederiz” dedi. Proje kapsamında yürütülecek çalışmalar neticesinde Jeotermal konusunda olumlu sonuç almayı hedeflediklerini söyleyen Hanönü Kaymakamı Taner Bolat, projenin olumlu sonuçlandırılmasının ekonomik katkılarının yanı sıra ilçenin turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik de olumlu etkilerinin olmasını temenni ettiklerini belirtti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV