banner38

banner46

banner47

25 Mayıs 2020 Pazartesi

Hanönü Panayırı başladı

Hanönü ilçemizde, geleneksel olarak düzenlenen ‘Kültür ve Turizm’ panayırı başladı.

15 Eylül 2018 Cumartesi 12:57
Hanönü Panayırı başladı
 

Hanönü ilçemizde, geleneksel olarak düzenlenen ‘Kültür ve Turizm’ panayırı başladı.
Hanönü Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen toplu açılış törenlerine Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz,Hanönü Kaymakamlığına vekalet eden Devrekani Kaymakamı Recep Gündüz, resmi daire müdürleri,sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Taşköprü Halk Eğitim Merkezi ekibi tarafından folklor gösterileri yapıldı.Sünnet olan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.
14-16 Eylül tarihleri arasında yapılacak panayırın açılışını Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz yaptı. Yılmaz ve Hanönü ilçemize vekâlet eden Devrekâni Kaymakamı Recep Gündüz ve Belediye Başkanı Serkan Uçar, Panayırda Atatürk Meydanı, Sağlıklı Yaşam Parkı, Şehit Faruk Karagöz Ortaokulu, Yılanlı, Yeniköy ve Dere Mahallerindeki sosyal tesis ve Boyabat Caddesi üzerindeki ağaçlandırma çalışmalarının açılışlarını yaptı.
Başkan Serkan Uçar yaptığı açıklamada,20 yıl sonra bir kez daha Hanönü (Gökceağaç) panayırını gün yüzüne çıkarttıklarını ve panayıra firma sahiplerinin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
Uçar, Panayırın Vali Topaloğlu Caddesi üzerinde düzenleneceğini kaydederken Hanönü Kültür ve Turizm Panayırını 20 yıl sonra tekrar canlandırmak istediklerini belirtti.
Uçar, “Panayır alanında, giyim, zücaciye, ev tekstili, mefruşat, el işi ürünler sergilenecek ve çeşitli eğlenceler düzenlenecek.  Geçmişten gelen önemli kültürel değerlerden olan panayır etkinliğini geleneksel özelliğiyle yaşatmaya çalışmaktayız. İnsanları bir araya getirerek bu kültürü paylaşıp, bunu da yeni kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz, ayrıca bu yıl sünnet olan küçüklere hediyeler dağıtıp eğlenmelerini sağlayacağız" şeklinde konuştu.
Hasan Yılmaz/Hanönü

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV