‘Halkın gerçek gündemine dönün’

Memleket Partisi İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, siyaset gündemini değerlendirdi. Kastamonu'da son günlerde yapılan açıklamalara atıfta bulunan Başesgioğlu; “Şehrimizin sorunları ortak akılla, tüm kesimlerin onayıyla tespit edilsin, çözüm yolları da yine ortak bir akılla belirlensin ki; halkımızın yararına ilgili makamlardan onay çıksın.

‘Halkın gerçek gündemine dönün’
banner72

Gel gör ki; Birbirine selam vermeyen, bir bardak beraber çay içmeyen, sohbet etmeyen, her fırsatta birbirlerine halkımızın tasvip etmediği şekilde söz düellosuna giren, halkın gündeminden uzak, alakasız konuların tartışılmasından bıktılar, usandılar” dedi.

“PARASI OLANIN GÜÇLÜ OLDUĞU ALGISINI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

İlimizdeki siyasetin tam bir güç gösterme alanına döndüğünü söyleyen Mustafa Başesgioğlu, şunları kaydetti; “Parası çok olanların güçlü olduğu, seçimlerde daha şanslı olduğu algısını topluma kabullendirme çabaları çok net ortada. İleriki günlerde ilk sıralar için neler olacağını hep beraber göreceğiz. Bu algıyı kabul etmeyeceklerdir. Kastamonu’nun geleceğini, temsiliyetini bu algıya parası olanlara teslim etmeyeceklerine sonuna kadar inanıyorum. Çünkü; harcanan paraların ileride misliyle geri alma çabaları olacağını bilmekteler. Halkımızın gerçek gündemi bunlar değil. Hayat pahalılığı, yoksulluk, işsizlik, her geçen gün bir önceki ayı aratır bir tablo ortada. Tüm kesimlerin mutsuzluğu ve güvensizliği çok açık ortada.”

“HER ŞEYE RAĞMEN UMUTSUZLUK YOK”

“Fakirlere yardım rekorları kırarak insan mutlu olur mu?” diyen Başesgioğlu, şöyle devam etti; “Yandaşları ziyaretleri bırakıp da halkın arasına bir gün girseler tüm gerçekleri görecekler. Sürekli 'sen, ben, bizim oğlan' toplanarak salonlarda hamaset yapmakla bu işler olmuyor. Fırınlara, kasaplara uğrasınlar bayat ekmek, gram ile kıyma alanları, marketlerin kasalarında aldıkları ürünleri ödeyemedikleri için geri bırakmak zorunda olan insanları görsünler. Fakirlere yardım rekorları kırarak insan mutlu olur mu? Fakirliği yok ederek, son vererek insanlar mutlu olur. Halktan kopuk, yorulmuş, enerjisi bitmiş bir idarenin kendi dünyasından kopması beklenemez. Çare; acilen ülkemizde üretim seferberliği ilan edilmeli. Başta kamu olma üzere ciddi bir tasarruf yapılmalı, bu tasarruf diğer kaynaklarla birlikte acilen tarıma, besiciye, köylüye üretimde olan tüm kesimlere denetlenerek ve takip edilerek karşılıksız verilmelidir. Halkımızın sürekli ihtiyacı olan başta acil gıda ürünleri ve bebek ihtiyaçlarından tamamen KDV sıfırlanmalı. Döviz garantili mevduat sistemi adaletsizdir. Yoksullara milyonerlerin döviz farkları ödetilmemelidir. Ülkemizin tek çaresi üretim olmadan refah olmaz, bolluk olmaz, enflasyonla mücadele olmaz. Her şeye rağmen umutsuzluk yok. 27 milyon genç vatan evlatları var bu ülkede. Hiç ayrımsız siyasetin en tepesinden başlayarak demokrasinin gereği koltuklarından kalkmayanları hep beraber gönderelim görün bakın ne cevherler, ne yiğitler geliyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER