Hac ön kayıtları bugün başlıyor

2018 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenler için ön kayıtlar bugün başlıyor.

Hac ön kayıtları bugün başlıyor


 2018 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenler için ön kayıtlar bugün başlıyor. 29 Aralık tarihine kadar devam edecek olan hac ön kayıtlarına başvurmak isteyen vatandaşlar anlaşmalı bankalara 20 TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra başvurularını hem Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet adresi üzerinden, hem de Kastamonu Müftülüğü’ne giderek yapabilecek.
2017 yılında hac kurasına katılıp hacca gidemeyenlerin başvurularının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yenileneceği öğrenilirken, kaydı yenilenenlerin hac konaklama tercihleri, adres ve telefon bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşların 21-29 Aralık tarihleri arasında il müftülüğüne başvurması gerektiği açıklandı.

KURA ÇEKİMİ 25 OCAK’TA

Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın tarafından yapılan açıklamada, önceki yıllarda kaydı bulunan ancak 2017 yılında başvurusunu yenilemeyen vatandaşların 20 TL ön kayıt ücretini yatırmaları halinde geçtiğimiz yıllardaki kat sayıları dikkate alınarak kuraya dahil edileceği de ifade edildi. 
Geçtiğimiz yıllardan yaklaşık 12 bin kişinin kaydının bulunduğunu açıklayan Osman Aydın, kura çekiminin ise 25 Ocak tarihinde gerçekleştirileceğini dile getirdi.
Diğer taraftan 10 Ocak 2018 tarihinde ilimizde 180 kişinin Kastamonu’dan Medine’ye direk uçuşla Umre’ye gideceği de öğrenildi. 
Serkan Horuz
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER