banner38

banner39

banner46

banner47

02 Nisan 2020 Perşembe

Güven Tur Kooperatifi, Olağan Genel Kurulunu yaptı FARUK İSLAMOĞLU YENİDEN BAŞKAN

Güven Tur Kooperatifi, Cumartesi günü eski Belediye Düğün Salonu’nda Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Yoğun emniyet önlemlerinin alındığı kurulda, mevcut başkan Faruk İslamoğlu ile Niyazi Simsar başkan adayı olarak yarıştı. Faruk İslamoğlu 158, Niyazi Simsar’ın ise 108 oy aldığı Olağan Genel Kurul sonucunda İslamoğlu, yeniden başkanlığa seçildi.

09 Mart 2020 Pazartesi 10:51
 Güven Tur Kooperatifi, Olağan Genel Kurulunu yaptı  FARUK İSLAMOĞLU YENİDEN BAŞKAN
 

Güven Tur Kooperatifi, Cumartesi günü eski Belediye Düğün Salonu’nda Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Yoğun emniyet önlemlerinin alındığı kurulda, mevcut başkan Faruk İslamoğlu ile Niyazi Simsar başkan adayı olarak yarıştı. Faruk İslamoğlu 158, Niyazi Simsar’ın ise 108 oy aldığı Olağan Genel Kurul sonucunda İslamoğlu, yeniden başkanlığa seçildi.

Faruk İslamoğlu, yaptığı konuşmada: “Bizleri asıl mutlu eden çalışan araç sayımızın artmasına rağmen, ufak tefek de olsa eksik ve noksanlarımızın azalması, belasız, kazasız hizmet veriyor olmamızdır. Bu bize göre artık kurumsallaştığımızın, işimizi ciddiye aldığımızın ve her şeyden önemlisi bizlerin paradan önce hizmet kalitesine önem verdiğimizin göstergesidir. Bizler Dünya’nın en zor mesleğini icra ediyoruz, bizler insanların en çok değer verdiği, canlarından öte tuttuğu evlatlarını taşıyoruz. Kastamonu’da yüzde 90’ın üzerindeki öğrenci servisini biz sağlıyoruz. Güven Tur, sadece kendi işini yapıp dış dünyaya kapalı bir kuruluş değil. Bizler yönetici arkadaşlarımızla birlikte ülke genelindeki tüm gelişmelerin, yeniliklerin, ileride karşımıza çıkabilecek tüm sıkıntıların önlemlerini önceden almak için çalışıyoruz. Kastamonu’muzun Valisi, kooperatif ziyaretinde ‘ben Kastamonu halkının servis sektöründen duymuş olduğu memnuniyeti ifade etmek için sizlere geldim, Kastamonu halkı adına teşekkür ediyorum’ dediyse şayet bu bizim işimizde başarılı olduğumuzun en büyük ispatıdır. Maddi anlamda kooperatifimiz bugün itibariyle 1 lira borcu olmayan bir kooperatif durumundadır. Ne sigorta, ne maliye, ne resmi, ne özel herhangi bir kurum ve kuruluşa 1 lira borcumuz bulunmamaktadır. Nakdi olmasa da bugün itibariyle defterinde 140 Bin Lira aylık alacağı olan bir kooperatiftir. Bizim tek davamız her zaman için ekmeğimiz olmuştur. Bizim derdimiz her zaman Güven Tur oldu, Güven Tur bizim için bir sevdadır. 2005-2006’dan bu tarafa kooperatif üyesi olan arkadaşlarımız Güven Tur’un nereden nereye geldiğini çok iyi anlayacaklardır” ifadelerini kullandı.

SİMSAR: SİSTEMDE BİR YANLIŞLIK VAR

Adaylardan Niyazi Simsar ise, “Bu sistemin düzeltilmesi çalışmalarını sadece yönetim kurulu değil, 274 üyemizle kol kola girerek yapmak zorundayız. Çok basit, OSB’nin mücavir alana açılmasına yönelik talep dilekçesini vermek dahil, bugün Güven Tur karşısındaki şirketle bir yemekte anlaşmak gibi, bizim ihalelerimize giren, bugün engelli ihalemiz olsun, taşımalı eğitim ihalemiz olsun yüzde 99 üye sadece yakıt parasına, yada günlük 15-20’liraya bu ihaleyi yapmaktadır. Buradaki mesele asla ve asla Güven Tur başkanlık koltuğu olmamalıdır, samimiyetimi gösterme adına kongre süresini 2 yıla çekme talebini ben verdim. Burada kimse kalıcı olmasın, yalnızca Güven Tur bizim çocuklarımıza bırakacağımız bir miras olsun. Biz bugün ucu ucuna para kazanıyoruz. Bağ-Kur’unu ödeyemeyen arkadaşlarımız var. Sistemde bir yanlışlık var, biz bugün tüm okullarda fazla öğrenci taşıyorsunuz şikayeti ile karşı karşıyayız. Biz değil 16 kişi, 35 kişi de taşısak ucu ucuna yeten yanlış bir sistemimiz var” dedi.

“MANEVİ BİR YÜKTÜR”

Ayrıca Simsar, rapor ve bilançoların ibra edilmemesini istedi. Simsar, “Kooperatifimizin ana sözleşmesinin 23. maddesi gereğince, maaş, huzur hakkı, yolluk bütçesinin genel kurul kararıyla görüşülüp alınması gerekirken, Sayın Başkan Faruk İslamoğlu ve yönetimdeki birkaç kişinin genel kurulda onaylattırmadan sadece yönetim kurulunun maaş ve sigorta almasından dolayı, Güven Tur’dan bir başkan ve iki çalışan varken, 7 kişinin çalışan gösterilip sigortasının yapılması, maaşının ödenmesi ve bunun Güven Tur’a gider olarak gösterilmesinden dolayı 2014 ve 2020 yılları arasında tutulan yönetim kurulu defterlerine ait 3 adet iç kasa defterinin teslim edilmemesinden dolayı denetim ve yönetim kurulu faaliyet raporlarının bilanço ve gelir tablolarının ibra edilmemesini talep ediyorum. Çünkü bu bizim için manevi bir yüktür. Şu anda defterlerimiz bildiğiniz üzere Ticaret İl Müdürlüğümüzce incelenmektedir. İnceleme sonucu geldiği zaman ibra edilmesini talep ediyorum” diye konuştu.

İSLAMOĞLU: SUÇUMUZ VARSA, CEZASINI ÇEKERİZ

Faruk İslamoğlu’da, “Kooperatifimizin tutulması zorunlu olan tüm defterler Ticaret İl Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Şu anda defterlerimiz bir inceleme sürecinde. Neden inceleme sürecinde, çünkü bir şekilde yıpratma politikası uygulandı. Bir yerlerden bir şeyler bulmak isteniyordu. Faruk İslamoğlu kürsüye çıkmasın dedi arkadaşlarımız, şunu yapalım, bunu yapalım gibi. Bir suçumuz varsa biz zaten bunun cezasını çekeriz. Biz yabancı memleketlerden falan da gelmedik, Kastamonu çocuğuyuz. Sigorta olayında, kooperatifte çalışanların olayında yaşanan maddi anlamda üyelerimizin ve kooperatifimizin bir liralık zararı olacak herhangi bir alışveriş yapılmamıştır. Yapıldıysa şayet, defterlerimiz Ticaret İl Müdürlüğü’nde ve burada ortaya çıkacaktır” açıklamasında bulundu.

Yönetim Kurulu’nun görev süresi 2 yıl ile sınırlanan Olağan Genel Kurul sonucuna göre; Faruk İslamoğlu, Mustafa Kızılkaya, Hüsnü Helvacıoğlu, Sadık Tunç, Burhan Aktaş, Nevzat Civelek, Hakan Kebecioğlu Yönetim Kurulu’nu oluşturdu. Denetim Kurulunda ise; Hasan Darabacı, Şükrü Haliloğlu, Celal Özçelik yer aldı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV