banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Ocak 2019 Perşembe

Güven-Tur dert küpü

Güven-Tur’un Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Kooperatif Başkanı Faruk İslamoğlu, taleplerini sıraladı.

10 Mayıs 2018 Perşembe 10:40
Güven-Tur dert küpü


 Güven-Tur’un Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Kooperatif Başkanı Faruk İslamoğlu, taleplerini sıraladı. Taleplerinin sadece servisçilerin değil, Kastamonu’nun menfaatine olduğunu dile getiren İslamoğlu, ivedilikle yardım istediklerini belirtti. 
Faruk İslamoğlu yaptığı konuşmada 360 kişilik araç sayılarının olduğunu ifade ederek, “Liste fiyatlarımızın değer kazanması bizim için önemlidir. Tüm esnafın işyerlerinin hava parası limiti olması gerekiyor. Yıllarca çalışıyoruz emeklilik ikramiyemiz yok. Emeklilik ikramiyemiz hisse değerimizdir. Önümüzdeki yıllarda düzeleceğini umuyoruz. Birlik, beraberlik içinde aile olarak resmi kurum düşüncesiyle çalışıyoruz. Kastamonu’ya layık olmaya çalışıyoruz. Belediyemize, esnafımızın yanında olan Dursun Ergin başkanımıza teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz hafta Güven-Tur’a verilecek alanın ihalesi yapıldı. Projesi çizildi ve bu hafta içinde çalışma başlayacak” dedi.

“KASTAMONU’NUN MENFAATİNE”

İslamoğlu, taleplerini de sıralayarak, “‘S’ plakasız servisçilik yapan korsan araçlar var. Resmi dairelerde yapılan ihalelerin bazılarında ‘S plakası zorunludur’ ibaresi konulmuyor. Bundan dolayı biz zor durumda kalıyoruz. Bu konuda gerekli denetimlerin yapılmasını istiyoruz. Okul altlarına otopark yapılmasını destekliyoruz. Şu anda yıkılan yerlere sadece okul yapılıyor ama düğmeler baştan yanlış ilikleniyor düşüncesindeyim. Bu sadece servisçiler için değil, vatandaşlar için de gerekli. Okulların altına otopark yapılmazsa, ilerleyen günlerde bunların sıkıntılarını göreceğiz. İsfendiyarbey Okulu’nda öğrenci alırken, sorunlar yaşıyoruz. Aytaç Eruz Lisesi’nin önünde sıkıntılar yaşıyoruz. Çengeller Kavşağı’nda sorunlar yaşıyoruz. Bu istekler sadece servisçilerin menfaatine değil, Kastamonu’nun menfaatinedir.

“İVEDİLİKLE YARDIM BEKLEMEKTEYİZ”

Aşağı İmaret, Çengeller arasında yolu beton veya duba ile bölmedikten sonra, o noktada da trafik kitleniyor. Kenarlara park sebebiyle trafikte hareket edemiyoruz. Hem servisler hem okul öğretmenlerinin aynı anda çıkmasında sıkıntılar yaşanıyor. Honsalar kavşağına akıllı kavşak ihtiyacı hat safaya çıkmış durumda. Özellikle Çarşamba ve Cumartesi günleri halk pazarı olması sebebiyle camlardan kavga seyretmeye iyi geliyoruz. Bizlerde burada aynı sıkıntıyı bizzat yaşıyoruz. Tali yollardan çalışma mecburiyetindeyiz. Bu tür noktalarda ki tıkanma tüm servis durumunu alt üst etmekte. Özel İdare ve TEDAŞ arasında ki üst geçit çalışmaları sürüyor. O noktada inşallah çözüme kavuşur. İnanın bu sene kış ayında kar yağışının olmaması orada bir kaza olmasını engelledi. Üst geçide ilave olarak, okul yönünden ana yola çıkışta da direk ana yola çıkılıyor. Buranında düzeltilmesi gerekiyor. Bunlar bizim yaşadığımız sıkıntılar birkaç tanesi ve en önemlileri arasında yer alıyor. Bu söylediklerimiz sadece bizlerin servis taşımacıların değil, tüm Kastamonu halkının ortak beklentileridir. Bu konuda ivedilikle yardım beklemekteyiz” ifadelerini kullandı. 
Tuğçe Yerdelen
Anahtar Kelimeler: Güven-Tur Dert Küpü

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV