'Gurur duyulacak bir basın geleneğimiz var'

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, Sağlık Mil-Sen İl Başkanı Ercan Tenbeloğlu ve Sağlık Mil-Sen İl Başkanı Vekili Murat Eski; Sağlık Mil-Sen olarak başlattıkları “Kastamonu Okuyor, Yerel Basınına Sahip Çıkıyor” Kampanyası kapsamında CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’i ziyaret ettiler

'Gurur duyulacak bir basın geleneğimiz var'

 

CHP İL BAŞKANI HİKMET ERBİLGİN:

'Gurur duyulacak bir basın geleneğimiz var'

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, Sağlık Mil-Sen İl Başkanı Ercan Tenbeloğlu ve Sağlık Mil-Sen İl Başkanı Vekili Murat Eski; Sağlık Mil-Sen olarak başlattıkları “Kastamonu Okuyor, Yerel Basınına Sahip Çıkıyor” Kampanyası kapsamında CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’i ziyaret ettiler.

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, kampanyalarının detayları ve amaçları hakkında bilgi vererek, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’den yerel basına destek verilmesini istedi.

''KALP YEREL BASINDA ATIYOR''

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu’nun basının önemine değinerek; “Aslında yerel basının tarihsel zenginliğini hatırlatmakta fayda var. 1’incisi Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nde tarihe mâl olmuş bir basın geleneği var. Bu bizim zenginliğimiz. Şu anda basının yaşadığı sorunların hiçbirisi basında çalışan arkadaşlarımızdan kaynaklanmıyor. İnsan kaynağı, bütçe, olanaklar azaldıkça basın kendi zorluklarını yaşamaya başlıyor. Fakat bu basın hizmetini yürüten arkadaşlarımızdan kaynaklı değil. Ulusal basında herkes yukarıyı konuşuyor ama kalp yerel basında atıyor. Bizim çitçimiz ne olmuş, kamuda ne olmuş, vatandaşımızın ne yaşadığına biz yerel basından ulaşabiliriz. Sanıldığından çok fazla Kastamonu halkı ve yerel basın ilişkisi diğer illere oranla kuvvetli. Zayıf olduğu yer tiraj. Tirajın yükseltilmesi lazım. Buna da siyasetin destek vermesi gerekiyor. Anadolu’nun herhangi bir yerine baksınlar, gurur duyulacak bir basın geleneği var Kastamonu’da. Bugünde hala tırnaklarıyla bir şeyler yapmaya çalışan arkadaşlar var. Arkasında durmak gerekiyor. Bunun çağrıdan öteye, tirajı arttırmaya yönelik ciddi çalışmalar yapmak lazım. Yerel basınımızın yaşadığı sıkıntıları biz Genel Başkanımıza ilettik. Sadece orman ihalelerinden bir akış olsa yerel basınımız rahatlayacak. Biz bununda arkasında kararlı bir şekilde yer almaya devam edeceğiz. Reklam alışkanlığının da büyütülmesi lazım” diyerek yerel basına destek olacaklarını söyledi.(Bülten)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER