Gülamoğlu Ankara’da programa katıldı

Çankaya Belediyesi, Mimarlar Derneği 1927 ve Avusturya Ankara Büyükelçiliği’nin AnkaraAks’ın desteği ile düzenlediği “Türkiye’de Parlamento Yapılarının Yüzyılı, Halkı Birleştirmek ve Fikirleri İnşa Etmek” konulu program ve sergi Ankara Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gülamoğlu Ankara’da programa katıldı

Türkiye ve Avusturya’dan birçok davetlinin katıldığı programda, yapımı 1960 yılında tamamlanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) mimarı Clemens Holzmeister iki kültürün mimarı olarak anıldı. Programa, adını genç yaşta imza attığı başarılarla sıklıkla duyuran Genç Avukat Baransel Bekcan ile Kronospan Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gülamoğlu da katıldı.

Program sonrası Türkiye ve Avusturya ticaret ilişkileri ve yatırımın teşviki konularında Avusturya Ticaret Müsteşarı Dr. Christian Maier, Genç Avukat Baransel Bekcan ve Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gülamoğlu arasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Program Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer’in açılış konuşmasını yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi sergi açılışıyla sona erdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER