banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Gözler yine Hakkı Köylü’ye çevrildi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, HSYK 3. Dairesi'nin, İstanbul merkezli operasyonu yürüten savcılar ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme yapılması talebinin Adalet Bakanı'nın oluruna bağlı olduğunu bildirdi.

10 Ocak 2014 Cuma 19:31
Gözler yine Hakkı Köylü’ye çevrildi
 Adalet Bakanlığı’nda ne zaman kritik bir karar alınsa ulusal basının ve ulusal televizyon kanalları gözünü AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’ye çeviriyor.
Adalet Komisyonu Başkan Vekili Hakkı Köylü’nün milletvekili olmazdan önce uzun yıllar Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunması nedeniyle bu konuda görüşüne başvurulan kişilerin başında yer alıyor.
TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, HSYK 3. Dairesi'nin, İstanbul merkezli operasyonu yürüten savcılar ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme yapılması talebinin Adalet Bakanı'nın oluruna bağlı olduğunu bildirdi.
Köylü, Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu'na dikkati çekti. Kanunun 6. maddesine göre, Adalet Bakanı'nın görevleri arasında "İlgili dairenin teklifi üzerine, hakim ve savcılar hakkında denetim, araştırma, inceleme ve soruşturma işlemlerine olur vermek" bulunduğunu dile getiren Köylü, "Dolayısıyla Adalet Bakanı'nın oluru olmadan savcı ve Emniyet Müdürü hakkında inceleme kararı işleme konulamaz" dedi.
Köylü, CMUK'a göre, adli kolluğun amirlerine, adli görevlerinde, hakim ve savcıların tabi olduğu usule göre işlem yapıldığını vurgulayarak, HSYK'nın ilgili dairesinin de buna dayanarak İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme talebinde bulunduğunu söyledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV