'Göz yumanlardan hesap sorulmalıdır'

Skandal görüntülerle ülke gündemine oturan Kürşat A.’nın büyük tepkiye neden olmasının ardından CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, çok sert tepki gösterdi

'Göz yumanlardan hesap sorulmalıdır'

 

MİLLETVEKİLİ  BALTACI'DAN SKANDAL GÖRÜNTÜLER SONRASI TEPKİ:

'Göz yumanlardan hesap sorulmalıdır'

Skandal görüntülerle ülke gündemine oturan Kürşat A.’nın büyük tepkiye neden olmasının ardından CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, çok sert tepki gösterdi.

Kastamonu Belediyesi’nin eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve şu an ise AK Parti Genel Merkezi'nde görevli olduğu iddia edilen  Kürşat A.'nın uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüsü sosyal medyada büyük tepki görmüştü. Ülke gündemi oturan görüntülerin ardından açıklama yapan Baltacı, Kürşat A.’nın bu olayla gündeme gelmesinin temelinde AK Parti’nin liyakatsiz görevlendirme anlayışının olduğunu savundu. 

 “ŞAHSIN AKP İLE BİR BAĞI OLMADIĞINA DAİR AÇIKLAMALAR GERÇEK DEĞİL”

Kürşat A.’nın Kastamonu Belediyesi’nin AK Parti'de olduğu dönemde kaynakçı kadrosundan istihdam edildiğini savunan Milletvekili Hasan Baltacı, “Kısa sürede belediye özel kalem müdürlüğü daha sonra da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerine getirilen söz konusu şahsın, AKP’nin belediyeyi kaybetmesinin ardından AKP Genel Merkezi’nde görev yapmaya başladığı tüm Kastamonu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Söz konusu şahsın AKP ile bir bağı bulunmadığına dair açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kürşat A.’nın AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın AR-GE Başkanlığı’nı Mustafa Şen’e devrettiği 25 Mart’taki törende de Dağ’ın yanında olduğu Dağ’ın şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdaki fotoğraflarda da görülmektedir. Söz konusu şahsın Kastamonu Belediyesi’nin AKP tarafından yönetildiği dönemde de adı sıkça yolsuzlukla anılmış, partimiz birçok kez bu konuda kamuoyuna açıklamalarda bulunmuştur” dedi.

“MEVCUT BELEDİYE YÖNETİMİ SÖZÜNÜ TUTMAMIŞTIR”

Mevcut Kastamonu Belediyesi yönetimini eleştiri yağmuruna tutan Baltacı, şu ifadeleri kullandı; “AKP döneminde Kastamonu Belediyesi’nde yapılan yolsuzlukları göreve geldikleri takdirde açıklayacağını duyuran mevcut yönetim ise ne yazık ki Cumhur İttifakı’nın ortağı olması nedeniyle bu sözünü tutmamıştır.  Bu çirkin görüntülerin temelinde AKP’nin kamu kurum ve kuruluşlarını liyakatsiz görevlendirmelerle yandaşlarına teslim etmesi yer almaktadır. Liyakatsiz göreve getirilen partililerine sınırsız kanunsuzluk hakkı tanıması yatmaktadır. Bu memleketin çocukları alın teriyle üç kuruş kazanmak için şehir şehir gezerken, toplam değerleri 1 milyon 775 bin TL olan son model arabaları olduğu kamuoyuna yansıyan bu şahsın Kastamonu Belediyesi’nin, halkın parasının hiç etmesine göz yumanlardan da hesap sorulmalıdır.” (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER