GÖNDERECEK ARAÇ BULAMIYORUZ

İl Genel Meclisi Ağustos toplantıları dünkü oturumla başladı. Toplantının gündeminde komisyon raporu ve ihtilafsız su tahsisi yer aldı.

GÖNDERECEK ARAÇ BULAMIYORUZ
banner72

 

İl Genel Meclisi Ağustos toplantıları dünkü oturumla başladı. Toplantının gündeminde komisyon raporu ve ihtilafsız su tahsisi yer aldı.

Toplantının yazılı ve sözlü önerge bölümünde MHP İGM Grup Başkanı İlhan Bozahmetoğlu, İl Özel İdaresi bünyesine Sathi Kaplama Aracı alınması yönünde yazılı önerge verdi. Önerge hakkında bilgi veren İlhan Bozahmetoğlu; “Gerçek standartlara ulaştırmak istediğimiz yol yaklaşık 6 bin kilometre. Bunlarında asgari olarak kilometre başına 650 bin TL maliyeti var. Uyguladığımız yöntemle ve çalışmalarla ancak yılda 100 kilometre üzerinde yol yapabilmekteyiz. Bu ancak 40 yılda tüm yolları gerçek standartlarına ulaştırabiliriz” diye konuştu.

İlhan Bozahmetoğlu, İl Özel İdaresi bünyesine Sathi Kaplama Aracı alındığında yol yapım çalışmalarının daha hızlı yürüyeceğini, daha ucuz maliyetle daha çok yol yapılabileceğini vurgulayarak; “5 yılda köylerimizi asfalta kavuşturabiliriz” dedi.

AK Parti İGM Grup Başkanı, MHP İGM Grup Başkanı ve CHP İGM Grup Başkanı’nın imzasıyla verilen yazılı önerge oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na, AR-GE Komisyonu’na, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na gönderildi.

PARÇAL: BİZİM GÖREVİMİZ PARK BAHÇE DEĞİL

Yol yapım çalışmalarının gündeme gelmesi üzerine söz alan İGM Başkanı Güray Parçal ise; il merkezinde yer alan Botanik Park’ta yapılması planlanan çalışmalara değinerek; “Bizim gündemimizde Botanik Park yok. Sezon başlangıcında araçların yol yapımında olması gerekirken, pist düzenlenmesi yapılmasını doğru bulmuyorum. Hanönü’ne çeltik için ekskavatör gönderemedik, sonra belediyeden talep edip araç gönderdik. Orada vatandaşın çeltiği yanarken, ben burada pist düzeltilmesine çok sıcak bakmıyorum. Bizim asli görevimiz kırsal kesimdir. Oraların altyapılarıdır. İlçeler bizden makine, araç bekliyor; biz gönderecek araç bulamıyoruz. Bizim Meclis olarak derdimiz verimli çalışma, diyaloglu çalışmanın peşindeyiz. Bizim görevimiz park bahçe değil, yollara bakalım” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER