banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

Göğsünüzü gere gere OTOBÜSE BİNİN

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kastamonu Şubesi, Mutluluk Düğün Salonu’nda 7. Olağan Genel Kurulu’nun yaptı. Seçime tek liste olarak giren mevcut başkan İsmail Buturoğlu, güven tazeleyerek göreve devam dedi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:24
Göğsünüzü gere gere OTOBÜSE BİNİN
 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kastamonu Şubesi, Mutluluk Düğün Salonu’nda 7. Olağan Genel Kurulu’nun yaptı. Seçime tek liste olarak giren mevcut başkan İsmail 
Buturoğlu, güven tazeleyerek göreve devam dedi.
Gündem maddelerinin okunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kurula katılan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, emekliler için pek çok çalışma yaptıklarını belirtti. Aynı zamanda kurulun divan başkanlığını da yapan Ergün, Kudüs’te yaşanan olaylara değindi ve Filistinli Müslümanların yanında olduklarını belirtti. 

GÜLŞEN: GÜZEL ADIMLAR ATILDI

24. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili ve milletvekili aday adayı Mustafa Gökhan Gülşen ise, “Ramazan’ın ilk günlerinde Kudüs’te zulüm var, katliam var. Allah güç, kuvvet versin. Meclis çalışmalarımız devam ettiği için milletvekillerimiz katılamadılar. Eskiden emeklilerimiz promosyon talep ediyordu promosyon gerçekleşti. İkramiye konusu da bu sefer halloldu. Diğer taleplerde inşallah halledilir. Hükümetin gayesi ülkemizi milletin daha rahat yaşadığı hale getirmektir. Önceliklerden bir tanesi, emeklilerdir. Ülkenin her kademesinde hizmet vermiş emeklileri daha yaşanılır ülkede yaşatmak ortak temennidir. Geçmişten beri güzel adımlar atıldı.  İşçiye, memura ve asgari ücretliye verildiği gibi emekliye ülkenin toplam payından bir şeyler verme gayretindeyiz. Ümit ediyorum 24 Haziran seçimlerinden ülkemiz güçlü çıkacaktır. TOKİ konusunda da güzel adımlar var” dedi.

BABAŞ: EMEKLİLERİMİZE KİMSE ‘ÖFF’ BİLE DEMEMELİ

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ta ise şöyle konuştu: “Bundan 2 yıl öncesinde evi olmayan emeklilere yönelik çalışma başlatıldı. Çalışma neticesinde 10 bin emeklinin evi olmadığı tespit edildi. Bu rakamlar ışığında emeklilerimize konut yapılması gerektiğini ilettik. Doğu Çevre Yolu’nun kenarında arazi imara açıldı. Birinci etabı başladı. 322 konut, yaklaşık 50 milyon TL’lik projeyi TOKİ başlattı. İnşallah kısa sürede yapılacak ve emekli büyüklerimiz hayatını idame ettirecek. Biraz gecikme oldu ama nedeni bir camii olmamasıydı. Camiinin temeli atıldı. İhtiyacınızı görecek olan sosyal tesislerin hepsi yapılmaya başlandı. Konunun takipçisi olacağız. Emeklilerimiz ücretsiz ulaşım hizmeti alıyorlar. Karşılıklı özveri ile problemler giderilecektir. Emeklilerimize kimsenin ‘öff’ bile dememesi lazım. Ulaşım için ücretsiz kartı gösterdiğiniz zaman bilin ki devlet kartın parasını kuruşu kuruşuna ödüyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bize gönderiyor, bizde otobüsçülere aylık olarak veriyoruz. Göğsünüzü gere gere otobüse binin. Yaşlılarımıza en ufak bir şey diyen karşısında beni bulur. Bunu idrak edecekler, etmeyenlere biz ettiririz. Bu konuda büyüklerimin yanında ve arkasındayız.

“TIRAŞTAN MUSLUĞA KADAR HER İHTİYACI KARŞILIYORUZ”

Evde Yaşlı Bakım Hizmetlerimizle Türkiye’deki en iyi sistemlerden biri olarak talep edildiği anda yaşlılarımıza bakıyoruz. Tıraştan, musluğa kadar her ihtiyacı karşılıyoruz. Sosyal Marketimiz, Türkiye’de kurulmuş en kurumsal marketlerden biridir. Vakıf aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ürünler dağıtılıyor. Tek istediğimiz emeklilerimizin sosyal aktivite sağlayabileceği bir yer olmasıdır. Başkanımız talep ederse konak vermeyi taahhüt ediyorum. Türkiye’de kimsenin almadığı unvanı aldık. 81 il arasından Kültür Başkenti ilan edildik. Pınarbaşı Kültür Yolu başladı, 2 adet Kültür Merkezi yapılacak.” 
22. ve 23. Dönem AK Parti Milletvekili ve milletvekili aday adayı Musa Sıvacıoğlu, ise Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kastamonu Şubesi’nin yaptığı çalışmalardan dolayı dernek başkanı İsmail Butuoğlu’nu tebrik etti. Türkiye Yol-İş Sendikası 1 No’lu Kastamonu Şube Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çelik ise, “Cuma günü Kuzeykent’teki miting alanında büyük bir coşku ile Amerikanlıları ve İsrail’i lanetleyeceğiz. Kudüs’te yaşayanların yalnız olmadığını haykıracağız” şeklinde konuştu. 
Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV