Müzik indir

21 Ocak 2021 Perşembe

MHP, ittifaka sadık

‘Gevşeme olmamalı'

Vaka sayıların ciddi düşüşlerin olduğunu söyleyen Vali Avni Çakır

12 Ocak 2021 Salı 10:42
‘Gevşeme olmamalı'
 

KORONAVİRÜS pandemisi nedeniyle kapalı olan okullarda uzun bir aradan sonra İstiklal Marşımız yankılandı. Dün sabah 81 ilde eş zamanlı olarak okullarda İstiklal Marşı okundu. Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde de (APL) İstiklal Marşı töreni düzenlendi. Törene; Vali Avni Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve öğretmenler katıldı. Programın ardından açıklamalarda bulunan Vali Avni Çakır, pandemiden en fazla etkilenen kesimlerden birinin de, eğitim camiası ve öğrenciler olduğunu ifade etti. Kastamonu’da vaka sayılarında ciddi bir azalma olduğunu bildiren Çakır, tedbirlere uyma noktasında en ufak bir gevşemenin olmaması gerektiğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde korona virüs nedeniyle vefat eden APL Müdürü Birol Yılmaz anılarak başlanan törende, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

ÇAKIR: “ÇOCUKLARIMIZI, ŞUBAT AYINDA OKULLARIYLA KAVUŞTURMAYI ÜMİT EDİYORUZ”

Programın ardından açıklamalarda bulunan Vali Avni Çakır, pandemiden en fazla etkilenen kesimlerden birinin, eğitim camiası ve öğrenciler olduğunu ifade etti. 2 aydan fazla bir süredir öğrencilerin okullardan uzak kaldığını hatırlatan Vali Çakır; “Çocuklarımızın 2 aydan fazla bir süredir okullardan ayrı kaldığı da bir gerçek. Dolayısıyla İstiklal Marşımızı 2 aydır okullarımızda okuyamıyorduk. Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu bir uygulama doğrultusunda Türkiye’de okullarımızda İstiklal Marşımızı, çocuklarımızın yerine okuduk. İnşallah, çok ciddi anlamda vaka sayılarımızda gerilemeler meydana geldi. Böyle giderse çocuklarımızı Şubat ayı gibi okullarıyla kavuşturmayı ümit ediyoruz. Tabi bununla alakalı son kararı Bilim Kurulumuz ve Milli Eğitim Bakanlığımız verecek. Biz Kastamonu Valiliği olarak Kastamonu’da, okullarımızın Şubat ayı içerisinde açılması noktasında her türlü tedbiri, mücadeleyi en üst seviyede sürdürüyoruz. Çok ciddi bir aşamaya geldik. İnşallah çocuklarımızı okullarıyla kısa sürede kavuşturacağız” dedi.

“10 İLÇEMİZDE HİÇ VAKA GÖRÜLMEDİ”

Salgın döneminde başta sağlık personeli olmak üzere kolluk kuvvetlerinin, belediyenin ve diğer çalışanların morale ihtiyacı olduğunu belirten Avni Çakır; “Aynı zamanda tedbirlere uyan, riayet eden vatandaşlarımıza da bu konudaki fedakarlıklarının boşa gitmediğini göstermeye de ihtiyacımız var. Bu anlamda rakamların düştüğünün bilinmesi de olumlu. Kasım ayı itibariyle yüzde 80-85 seviyelerinde bir iyileşme yaşadık. Amacımız Şubat ayında ilimizdeki vaka sayısını tek haneli sayılara düşürmek. Dün 10 ilçemizde hiç vaka görülmedi. Tabi bu bizde gevşemeye sebebiyet vermeyecek. Hızlı bir biçimde ilçelerimizde vakalarımızı sıfırlıyoruz. İnşallah il merkezinde de vakaları sıfırlayacağız. Bu konuda bizlere destek olan Kastamonulu hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR AMA TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYIN

Kastamonu’da vaka sayılarında ciddi bir azalma olduğunu bildiren Vali Avni Çakır, tedbirlere uyma noktasında en ufak bir gevşemenin olmaması gerektiğini vurguladı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Anahtar Kelimeler: ‘Gevşeme Olmamalı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV