‘Gençlerin iş hayatına kazandırılması gerek’

İnsanların ihtiyaç ve zevkine hitap ettiği için mobilya sektörünün her dönem revaçta olduğunu vurgulayan Modesa Başkanı, Cideli hemşehrimiz Ayhan Sekmen, geleneksel ve teknolojik yöntemleri bilen gençlerin iş hayatına kazandırılması gerektiğini söyledi.

‘Gençlerin iş hayatına kazandırılması gerek’

Sekmen, sektörün kalifiye personel ihtiyacının meslek liseleri ve akademilerle giderilmesi için girişimlere ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek; “Türkiye nüfusunun yüzde 18,5’ini İstanbul oluşturuyor. Her yıl 100 binin üzerinde konut üretilmesi ve nüfusa 250 bin insanın eklenmesi evlerin vazgeçilmezi konumundaki mobilya sektörüne doğrudan etki ediyor; bu alanda yatırım yapan, üreten, çalışan herkes kazançlı çıkıyor. Mobilya sektörünün çırak, kalfa, usta, mimar ve iç mimarlık alanlarında 50 binin üzerinde personele ihtiyacı bulunuyor. Mobilya ve iç mekan tasarımı alanında teknolojiyle entegre üretim yeterliliklerine sahip personele her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Sanatı ve tekniği birleştirme yetisine sahip gençlerin geleceği bu alanda çok parlak. Meslek liselerinde mobilyacılık bölümlerine yönelim gösterenler gelecek kaygısını ortadan kaldırma potansiyeline sahip” dedi.

Modesa Başkanı Cideli iş insanı Ayhan Sekmen, köklü bir sanayi sitesi olduklarına dikkat çekerek, “Eyüpsultan’da konuşlanan Modesa, 65 yıldır İstanbul ve çevresindeki evlerin yanı sıra ofislerin de mobilya alanında en büyük tedarikçisi konumunda. Burası bir akademi. Türkiye’nin her bölgesine usta yetiştirmiş, dünya ile entegre olmuş bir mobilya kenti olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER