'Gençlere gönlümüzü ve yüreğimizi açıyoruz'

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Merkezi ile Kastamonu Üniversitesi arasında ortak çalışmalarda bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı

'Gençlere gönlümüzü  ve yüreğimizi açıyoruz'

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Merkezi ile Kastamonu Üniversitesi arasında ortak çalışmalarda bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Shearaton İstanbul Ataköy’de düzenlenen programa KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, yönetimi, üyeleri ile birlikte sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başkan ve yöneticileri ile siyasi parti temsilcileri katıldı. Programa ayrıca Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ve Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir’de katıldı.

ASLAN: ''KASTAMONU İÇİN VARIZ''

KASİAD Basın Danışmanı Gazeteci Abdülkadir Akın’ın sunuculuğunu yaptığı programın açılış konuşmasını KASİAD Genel Başkanı ve KASİAD Vakfı Başkanı Ayhan Aslan gerçekleştirdi. Ayhan şunları söyledi: Kastamonu için varız, Kastamonu için çalışıyoruz, birlik ve dayanışma içinde olmak, yaptığımız ve yapacağız ticari birlikteliklerimizle beklediğimiz ve hayalini kurduğumuz Kastamonu’yu güzel yerlere getirmek için çaba sarf ediyoruz. Bunun için de geleceğin teminatı gençlere gönlümüzü ve yüreğimizi açarak Kastamonu Üniversitemiz ile işbirliği yapıyoruz. Bu iş birliğini yaparak gelecek kuşaklara iyi bir gelecek bırakmak için var gücümüzle çalışarak gençlere iyi imkanlar sunmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

KASİAD Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Dr. Av. Fikret Özkan ise yeni kurulan KASİAD Vakfı çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ve Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demirde birer konuşma yaparak, işadamlarına Kastamonuya yatırım davetinde bulundular.

VİDİNLİOĞLU: ''ARTIK TEK YUMRUK OLMA ZAMANI''

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu: Nüfus olarak gurbette çok olmanın avantajını bu zamana kadar gösterememişiz. Artık tek yumruk olma zamanı geldi, birlikte güçlü ses çıkarmalıyız. Hatta gerekirse masaya yumruğumuzu sert vurmalıyız, sen-ben davası gütmeden birlikte vurmalıyız, güçlü vurursak ses çıkartırız. Kastamonu’nun kaçan trenini geri getirmek için mutlaka tren yolunun Kastamonu’ya kazandırılması için güç birliğine ihtiyaç var. Ayrıca Kastamonu’da tescilli olan çok sayıda tarihi ve tescilli konaklarımızın turizme kazandırılması noktasında iş dünyasının değerli iş insanlarımızın Konak satın alarak restorasyonuna destek vererek, Konak turizminin canlanmasında yardımcı olmalarını ve Konak satın almalarını öneriyor ve desteklerinizi bekliyoruz dedi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ise: Pınarbaşının kanyonlarıyla ilimiz ve ülkemiz gündeminde önemli bir tanınırlığını yakaladık. Bunu asla yeterli bulmuyoruz. Yapılacak yeni tesislerle artık Kanyon deyince Amerika’daki Arizona vadisindeki kanyonlar kadar Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesindeki Valla ve Horma kanyonları ilk akla gelmesi için çalışıyor ve çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Doğa ve macera severlerin yoğun ilgi ve beğenisini almaktayız. Özelikle siz iş dünyasının saygın değerli iş insanlarının yoğun geçen iş hayatındaki streslerinizi ve iş yorgunluklarınızı atmak üzere sizleri ve dostlarınızla birlikte kanyonlarımızı görmeye bekliyoruz” dedi.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir ise konuşmasında: İlçemiz yatım yapmaya müsait bir yerleşim yeri. Bu konuda her türlü imkan ve şartları sağlamaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. İlçe halkına istihdam sağlayabilecek yatırımcılarımızı ilçemize yatırım yapmaya bekliyoruz” dedi.

İŞBİRLİĞİ İMZASI ATILDI.

Programın devamında Kastamonu Üniversitesi (KÜ) ile KASİAD arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolü KASİAD adına Genel Başkanı Ayhan Aslan, Kastamonu Üniversitesi adına ise Rektör Yardımcısı Dr. Ömer Küçük imzaladı. Rektör Yardımcısı Küçük, KASİAD ile Üniversitenin işbirliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İmza törenin ardından KASİAD ailesine katılan yeni üyelere katılım belgeleri verildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER