‘Gençler geleceksizlikle karşı karşıya kaldı’

KASTAMONU’DAN CHP GENÇLİK KOLLARI MYK YEDEK LİSTESİNE GİREN TİFTİK

‘Gençler geleceksizlikle karşı karşıya kaldı’
banner72

CHP Kastamonu İl Gençlik Kolları Üyesi Emre Tiftik, partinin Genel Merkez Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yedek listesine girdi. 2020 yılında gerçekleştirilen 37'nci Olağan Kurultay'da Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın Parti Meclisi’ne seçilmesinin ardından CHP’de hafta sonu gerçekleştirilen 16’ncı Gençlik Kolları Kurultayı’nda ise CHP Kastamonu İl Gençlik Kolları Üyesi Emre Tiftik, partinin MYK yedek listesine girdi. Gençosman Killik’in genel başkan seçildiği kurultayda, MYK yedek listesine giren Emre Tiftik, Kastamonu’nun kültürü, tarihi ve özellikle Milli Kurtuluş Mücadelesine verdiği katkılarıyla Cumhuriyet tarihinde önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

CHP iktidarı ile birlikte Kastamonu’nun hak ettiği değeri alacağını savunan Tiftik, "7 Kasım Pazar günü Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 16. Olağan Gençlik Kolları Kurultayı’nda Kastamonu’yu temsilen Genel Başkanımız Gençosman Killik’in listesinde yer aldım. Kastamonu’muza, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Sürecin gelişmesinde büyük emekleri olan Kastamonu İl Başkanımız Hikmet Erbilgin, Milletvekilimiz Hasan Baltacı, Merkez İlçe Başkanımız Dilek İlke Karabacak’a ve Ankara’da beni yalnız bırakmayan Gençlik Kolları İl Başkanımız Alican Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Kültürü, tarihi ve özellikle Milli Kurtuluş Mücadelemize verdiği katkılarıyla Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yeri olan Kastamonu’nun, Gençlik Kolları genel merkezi düzeyinde temsil edilmesi Kastamonu örgütünün bir başarısı ve CHP iktidarı ile birlikte Kastamonu’nun hak ettiği değeri alacağının da bir göstergesidir. Bu vesileyle tüm örgütümüze ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Emre Tiftik, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Kastamonu’muzun lüks otomobillerde çekilen pudra şekerleriyle, çektiği her nefeste bu ülkenin gençlerinden çalan Kürşatlarla değil; emeği ve alın teriyle geleceğini kazanmaya, memleketine hizmet etmeye çalışan gençleriyle anılması gerekiyor. Tüm gayretimiz bunun içindir."

“İKTİDARIN GENÇLERE SÖYLEYECEĞİ HİÇBİR SÖZÜ KALMAMIŞTIR”

İktidarın gençlere söyleyeceği hiçbir sözü olmadığını iddia eden Tiftik; “Çocuk işçilik ve genç işsizlik gibi iki acı gerçeğin olduğu, daha ilkokul çağındaki çocukların tarikat yurtlarında tacize uğradığı, sabahtan akşama değişen eğitim sisteminde çırpınan çocukların sınav stresiyle henüz ortaokul çağında tanıştığı, lise öğrencilerinden parası olanın istediği özel okula gidebildiği, parası olmayanın ise önce yoğun bir sınav stresiyle ardından kaderiyle baş başa bırakıldığı, üniversite eğitimi için memleketinden ayrılan gençlerin gider gitmez barınma sorunuyla karşılaştığı, mezun olduğunda ise önce KYK borcu kavramıyla ardından ülkemizin en yakıcı gerçeği olan işsizlikle ve geleceksizlikle karşı karşıya kaldığı bir Türkiye tablosu mevcut. Bu tablonun mimarı olan AKP iktidarının gençlere söyleyeceği hiçbir söz kalmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi çerçevesinde gençler için daha eşit, daha adil ve daha özgür bir geleceği inşa etmek üzere hiç yorulmadan çalışacağız" diye konuştu. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER