banner29
22 Mart 2019 Cuma

GENÇ TARİHÇİLERİN YENİ BAŞKANI ALPARSLAN BAYSAL

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Genç Tarihçiler Kulübü geçtiğimiz gün 7’inci Olağan Kongresini yaptı. Mevcut Başkan Salih Kara, başkanlığı bıraktı. Gerçekleşen seçim ile yeni başkan Alparslan Baysal oldu. Önceki dönem kulüp başkanlarına teşekkür eden Baysal, hizmet için elinden geleni yapacağını söyledi.

08 Kasım 2018 Perşembe 09:55
GENÇ TARİHÇİLERİN YENİ BAŞKANI ALPARSLAN BAYSAL
 Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Genç Tarihçiler Kulübü geçtiğimiz gün 7’inci Olağan Kongresini yaptı. Mevcut Başkan Salih Kara, başkanlığı bıraktı. Gerçekleşen seçim ile yeni başkan Alparslan Baysal oldu. Önceki dönem kulüp başkanlarına teşekkür eden Baysal,  hizmet için elinden geleni yapacağını söyledi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Salih Kara, “Kulübümüz 2012 yılında kuruldu. Genç Tarihçiler Kulübü’nde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Görevde bulunduğumuz süre boyunca 45 tane etkinlik yaptık. Kastamonu Üniversitesi’nin en çok faaliyet gösteren kulübü olduk. Türk Dünyasına yönelik düzenlediğimiz etkinliklerle Türk Dünyasının Kastamonu’da ve Kastamonu Üniversitesindeki temsilcisi olduk. Bütün Türk coğrafyalarının beklediği Türkler olarak beklenen Türk olarak bizlerin yükü ağırdır. Görev süremiz boyunca Türk Dünyasının yaralarına merhem olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gerçekleştirilen 7’inci Olağan Kongrede sonrası Kulüp Başkanlığına Alparslan Baysal seçildi. 6 dönem boyunca kulüp başkanları ve yönetimine teşekkür eden Alparslan Baysal, “Kastamonu Üniversitesi var oldukça Genç Tarihçiler var olacaktır. Bizler Türk milletine hizmet için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

Kulüp Danışması Prof. Dr. Cevdet Yakupoğlu’da Kastamonu Üniversitesi Genç Tarihçiler Kulübü hakkında bilgiler verdi ve yönetim kuruluna teşekkürlerini iletti.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV