banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Genç MÜSİAD Kastamonu Başkanı Mehmet Emre Kitiroğlu ÜRETİM VE TİCARET OLMADAN, ÜLKENİN KALKINMASI MÜMKÜN DEĞİL

Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Başkanlığı, Canoğlu Cafe & Restaurant’ta gerçekleştirdiği lansman toplantısı ile Genç MÜSİAD oluşumunu tanıttı.

18 Kasım 2019 Pazartesi 10:45
 Genç MÜSİAD Kastamonu Başkanı Mehmet Emre Kitiroğlu  ÜRETİM VE TİCARET OLMADAN,   ÜLKENİN KALKINMASI MÜMKÜN DEĞİL
 

Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Başkanlığı, Canoğlu Cafe & Restaurant’ta gerçekleştirdiği lansman toplantısı ile Genç MÜSİAD oluşumunu tanıttı.

Lansman toplantısı Kur’an-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. 10 yönetim kurulu üyesi ve toplam 27 üye ile yola çıktıklarını ifade eden Genç MÜSİAD Kastamonu Başkanı Mehmet Emre Kitiroğlu, “Evliyalar şehri, şehitler diyarı, Kastamonumuz da geçmişten süregelen örnek ticaret geleneğini arkamıza alarak, ilimizin ticaret alanındaki yüksek potansiyelini ortaya çıkarmak ve elde ettiğimiz birliktelik gücünü daha ileri taşımak için kurulan, Genç MÜSİAD Kastamonu, bugün sizlerin de destek ve duaları ile Bismillah diyerek çalışmalarına başlamıştır. MÜSİAD, vizyonu ve misyonu ile yoğrulan bu gönüllü birliktelik, genç girişimcilik ruhu ile birleşerek; ilimize, ülkemize, katkılar sağlayacak başarılı çalışmalara imzalar atacağına inancımız tamdır. Bilinmesi gerekir ki üretim ve ticaret olmadan, bir ülkenin kalkınması, gelişmesi, bölgede güçlü olması, lider ve dünyada saygın bir ülke olması mümkün değildir. Bizler Genç MÜSİAD olarak ilimizde, bölgemizde iş ve iş ortamları ile gerekli etüt çalışmalarını yaparak, genç arkadaşlarımızı bu alanlarda bilgilendirmek ve yönlendirmek için var gücümüzle çalışacağız.

“DEĞER KATMA ÇABASI İÇERSİNDE OLACAĞIZ”

Genç MÜSİAD Kastamonu olarak, bu uzun yolda yapacak çok işimiz olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Genç girişimciler ve iş insanları olarak, mal veya hizmet üreten, üretmek isteyen, arkadaşlarımız ile güç birliği yaparak, ilimize ve ülkemize değer katma çabası içerisinde olacağız” dedi.

Genç MÜSİAD lansman toplantısına katılan tüm konukları selamlayan MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Şensoy, MÜSİAD Kastamonu’nun, Genç MÜSİAD ile daha da güçlendiğinin altını çizdi. Ayrıca toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

ÖZDEMİR: ÖRNEK TEŞKİL EDECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir ise: “Kastamonu tarihinden bu güne kadar birçok şeye önderlik yapmış bir millet olarak bugünde Genç MÜSİAD'ı kurarak Kastamonu, Türkiye'nin diğer illerine de bir örnek teşkil edeceğini ümit ediyorum. Bu vesile ile toplantımıza uzaktan ve yakından iştirak eden bütün katılımcılarımıza da saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

SÜZEN: BU ÇATININ ALTINDA OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM

İl Müftüsü Ahmet Süzen’de şöyle konuştu: “Cenab-ı Allah gayretinize bereket eylesin. Hristiyanlıkta ve Yahudilikte haftanın bir gününü boşaltmak var, hiç çalışmamak var, boş durmak var. Sadece ibadete has bir anlayışları var, tabii bu bozulmuş bir anlayış, Vahiyden kaynaklanan bir anlayış değil. Bizim cuma ile ilgili ayetlerimizde ifade edildiği gibi, cuma namazını kılınca hemen Allah'ın farzını aramaya, nasibinizi aramaya koşun ifadesi ile bizim boş günümüz, çalışma heyecanımızla da ilgili boş günümüz yok, çalışmayı bu kadar çok önemseyen bir dinimiz var. Genç MÜSİAD toplantısında efendimizin Mekke dönemi aklıma geldi. Herhalde 40'ncı Müslüman’a kadar Müslüman olanların 35'i, 36'sı gençti. Efendimiz onlarla yol yürüdü, onlarla hicrete gitti, onlarla güzellikleri yaşadı. Hamza'ya, Ali'ye askeri işleri verdi, Cafer'e elçiliği verdi. Erkam'a istihbaratı verdi. Onların her birini farklı alanlarda bu ümmetin liderleri yaptı. Bende bugün bu genç kardeşlerime gerçekten efendimizin hayatındaki anlayışla ve o şuurla başarılar diliyorum. Peygamberimiz Aleyhisselam dürüst taciri müjdeleyişi vardır. Arşın altında olacaklarını müjdelemesi ve dürüst tacirin sıddik ve şehitlerine beraber olma müjdesi. Şehit olmak öyle herkesin işi ve kari değil. Herkesin çalışmakla elde edebileceği bir şey değil. Halit Bin Velit İslam tarihinin en muazzam komutanlarından biri, vefat ederken şehitlik nasip olmamış. Vefat ederken diyor ki ‘Atımı ve kılıcımı yanıma getirin. Ben yatakta ölecek adam mıydım?’ şehitlik öyle herkesin çalışarak kazanabileceği bir şey değil ama dürüst taciri ve dürüst işadamını Allah Resulü şehitlerle beraber Allah'ın huzuruna gideceklerini ifade ediyor. Peygamber Efendimizin bir hadisi var, ben onu çok tekrarlıyorum, çok tekrarlamak istiyorum. Hadis de ‘kim bir iş yaparsa işini güzel yapsın.’ Çöpçü de işini güzel yapacak, yolda temizliği yapanda işini güzel yapacak, herkes işini güzel yaparsa, her alanda güzellikler toplumda yerini alır. Tüccar da işini güzel ve dürüst yapacak. Geçen bir üstadımızın bir sözünü okudum, üstadımızın bu sözü, ‘İnsanlar parayı idare ettiklerini zannederler ama para insanları idare eder. Para geldiği gibi gider, hangi yoldan geldiyse o tarafa doğru akar, insanda peşinden sürüklenir.’ Bu çatının altında olmaktan dolayı ben mutluyum ve bu çatıyı oluşturanları tebrik ediyorum. İnşallah rabbim hep helal yoldan kazanmayı hep helal yolda harcamayı nasip etsin. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Rabbim yolunuzu bahtınızı açık eylesin, gelecekte hep helal yolda bu millete, bu ümmete hizmet etmeyi cenabı Allah nasip ve müyesser eylesin.”

FINDIKOĞLU: MÜSİAD, DÜNYADA DALGALANAN BİR BAYRAK

KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu MÜSİAD’ın 7 yıl önce kurulduğunu hatırlattı. Fındıkoğlu, şunları belirtti: “MÜSİAD, aile ortamına dönen ve 100’e yakın üyesi olan bir aile sivil toplumudur. 3 yıldır bende MÜSİAD’ın başkanlığını yürüttüm. MÜSİAD, sadece Türkiye’de değil, dünyada da dalgalanan bir bayraktır.”

AKBAL: İHTİYAÇ DUYANA YAR OLMUŞTUR

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal, konuşmasında Genç MÜSİAD’ın kuruluş sürecinden bahsetti. Akbal, “Her şey ilkle başlar, ilkler insanın hayat serüvenini anlamlandırır. Allah nasip etti, 23 Mart itibariyle Genel Başkanlık görevimi yapıyorum. Çok büyük hedeflerimiz ve çok büyük arzularımız vardı. Bu hedef ve arzularımızın içinde teşkilat yapısı vardı. Kastamonu’da ilk şubemizi açtık. İnsanlar değişmiş, devletler değişmiş ancak MÜSİAD her zaman kurulduğu çizgide kalmış ve bu çizgide devam etmiştir. MÜSİAD ilkelerinden taviz vermeden, çağın gerekliliklerini benimseyerek kendini değiştirmiştir. MÜSİAD her zaman yolda kalana yaren olmuş, ihtiyaç duyuna ise yar olmuştur. MÜSİAD kurulduğu ilk andan bu yana, yerli ve milli duyguları besleyen, bu doğrultuda giden, helal ticaretin peşinde koşan ve ülke namına faydalı işler yapmak isteyenlerin yurdu olmuştur. Genç MÜSİAD olarak, bu amaçlar doğrultusunda ilerliyoruz. 2002 yılında Genç MÜSİAD’ı kurarken, 90’dan itibaren kazanımları gelecekte yaşatmak istemişlerdir. Ülkenin yarınlarını hesaba katıp, Genç MÜSİAD kuruldu. MÜSİAD içinde en büyük lokomotif, teknolojik dönüşümlerde var” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından rozet takdim töreniyle lansman toplantısı sona erdi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV