Genç Memur-Sen İl Başkanı Vahit Kıldıroğlu Azerbaycan halkının yanında duracağız

Genç Memur-Sen İl Başkanı Vahit Kıldıroğlu, basın açıklaması yaparak, Azerbaycan halkının yanında olduklarını dile getirdi. Kıldıroğlu, “İki Devlet Bir Millet olduğumuz Azerbaycan halkının yanında her fırsatta koşulsuz olarak duracağımızı bütün dünyaya ilan ediyoruz” dedi.

Genç Memur-Sen İl Başkanı Vahit Kıldıroğlu     Azerbaycan halkının  yanında duracağız

 

 

Genç Memur-Sen İl Başkanı Vahit Kıldıroğlu, basın açıklaması yaparak, Azerbaycan halkının yanında olduklarını dile getirdi. Kıldıroğlu, “İki Devlet Bir Millet olduğumuz Azerbaycan halkının yanında her fırsatta koşulsuz olarak duracağımızı bütün dünyaya ilan ediyoruz” dedi.

Gerçekleşen basın açıklamasına Memur-Sen İl Temsilcisi İrfan Bakır, Genç Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri Oğuzhan Bakır ve Osman Emre Yaman ve sendika üyeleri katıldı.

Genç Memur-Sen İl Başkanı Vahit Kıldıroğlu, yaptığı açıklamada: “Bütün diplomatik ilişkilerin ötesinde derin bir bağ ile birbirlerine ‘kardeş’ diyen Türkiye ve Azerbaycan dostluğunun boyutu telaffuzu ile vakidir. İki devlet ve tek millet olmanın tarihsel şuuru gün geçtikçe daha fazla anlam kazanmakta ve pekişmektedir. Bu kardeşlik hiç şüphesiz tarihte devletlerarasında ortaya konulan en samimi ve en kadim dostluk olarak; diplomasinin ‘devletlerin dostları yoktur, çıkarları vardır’ teamülüne de meydan okumaktadır. Kardeş ülke Azerbaycan’da son zamanlarda yaşanan hadiseler kamuoyunun malumudur. Zira bu hadisenin bugünün meselesi olmadığını ve tarihe geçmiş kara bir leke olarak günümüze kadar geldiğini bütün dünya bilmektedir. Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birini işgal eden ve milyonlarca insanı yurtlarından ederek, başta Hocalı’da yaptığı soykırımı ile insanlık suçu işleyen Ermenistan’ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz. Ülkemizin Azerbaycan’a verdiği güçlü destek sadece devletlerimiz arasındaki kardeşlik hukuku sebebiyle değildir. Aynı zamanda otuz senedir Kardeş Azerbaycan’a yapılan haksızlığa ve hukuksuzluğa gösterilen haklı bir tepkidir. Ama bilinmelidir ki Türkiye’nin Azerbaycan’a yardımı ve desteği de ‘her nasıl istiyorlarsa öyle’ olur. Bizler, bugün Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak, dost ve kardeş ülke Azerbaycan topraklarına yönelik haksız saldırılarını, insanlık dışı işgallerini protesto etmek, hiçbir şekilde izahı olmayan hukuksuz saldırılar nedeniyle Şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimizi anmak ve ne olursa olsun Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu açıklamak için buradayız. Tekrar Ermenistan’ın saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor; İki Devlet Bir Millet olduğumuz Azerbaycan halkının yanında her fırsatta koşulsuz olarak duracağımızı bütün dünyaya ilan ediyoruz” ifadeleri yer aldı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER