banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

Genç çiftçilere 100 baş manda

24 Mart 2018 tarih ve 30270 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 8 milyon 370 bin TL ödenek karşılığında desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.

28 Kasım 2018 Çarşamba 09:21
Genç çiftçilere 100 baş manda
 

24 Mart 2018 tarih ve 30270 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 8 milyon 370 bin TL ödenek karşılığında desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.

Bu kapsamda, "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" çerçevesinde Cide ilçemizde 3 genç çiftçiye 15, Çatalzeytin ilçemizde 1 genç çiftçiye 5, Merkez de 9 genç çiftçiye 45, Seydiler ilçemizde 1 genç çiftçiye 5, Taşköprü ilçemizde 3 genç çiftçiye 15 olmak üzere toplam 17 genç çiftçiye 85 büyükbaş manda teslim edilmişti.

Devamında son parti olarak, Daday ilçemizde 3 genç çiftçiye daha 15 manda törenle teslim edildi.

Daday ilçemizde yapılan teslim törenine; Daday Kaymakamı Kemal Balaban, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Gökçen, İlçe Emniyet Amiri Yasemin Acar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Kocaoğlu, teknik personel, genç çiftçiler ve yakınları katıldı. Proje ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan, İlçe Müdürü Engin Kocaoğlu; Genç çiftçilere teslim ettikleri Anadolu Mandalarına iyi bakarak çoğaltmalarını istedi.

Daday Kaymakamı Kemal Balaban ise konuşmasında; "Bu tür projeler sayesinde genç çiftçilerimiz, tarım ve hayvancılığa yönlendirilerek ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörünün canlı tutulmasına fayda sağlayacağı gibi, gençlere ekmek kapısı olacak" diyerek projenin hayırlı olmasını diledi.

Manda dağıtımı ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü Osman Yaman’da, “İlimizde toplam 1.968 baş manda bulunuyor. Her geçen yıl manda sayısında artış görülüyor. Bu yıl genç çiftçilerin desteklenmesi projesinden 20 genç çiftçiye toplam 100 baş manda tahsis edilmesinin manda yetiştiriciliğine önemli oranda katkı sağlayacağını düşünüyorum. Projenin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların sonunda; genç çiftçilere kura ile yapılan büyükbaş mandaların tesliminin ardından tören son buldu.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV