Genç Bayanlar Boks Milli Takımı’nın Kastamonu kampı sona erdi

Genç Bayanlar Boks Milli Takımı, Hindistan’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıkları kapsamında Kastamonu'daki çalışmalarını tamamladı.

Genç Bayanlar Boks Milli  Takımı’nın Kastamonu kampı sona erdi

 

Genç Bayanlar Boks Milli Takımı, Hindistan’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıkları kapsamında Kastamonu'daki çalışmalarını tamamladı.
Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu'daki Kadıdağı Kamp Merkezi'nde çalışmaları sona eren Genç Bayanlar Boks Milli Takımı, 19-26 Kasım’da Hindistan’da yapılacak şampiyonaya katılacak. Şampiyonada Türkiye’yi 51 kiloda Beyza Saraçoğlu, 57 kiloda Havvanur En, 60 kiloda Zeynep Gedikli, 64 kiloda Çağla Aluç, 69 kiloda Cansel Oltu, 75 kiloda Selma Karakoyun ve +81 kiloda Suheda Şahin temsil edecek.
Dünya Şampiyonası’nda yakalayacakları başarı ile olimpiyat vizesi almak istediklerini dile getiren Genç Bayanlar Boks Milli Takım Teknik Direktörü İsa Daştan, “Sporcularımız çok tecrübeli, burada aile ortamı içerisinde çalışmalarımızı tamamladık. Onlar bize bizde onlara güveniyoruz” dedi.
Kamp süresi boyunca şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını dile getiren Daştan, “Bu şampiyonada 3 sıklette olimpiyat vizesi almak için mücadele edeceğiz. Kamp süresi boyunca çok iyi hazırlandık. 10 sıklette katılacaktık ama 3 sıklette iki sporcumuzun sakatlığı ve bir sporcumuzu yetersiz gördüğümüz için garanti madalya alabileceğimiz sıkletleri seçerek Dünya Şampiyonası’na katılacağız.  Kampa 22 sporcu ile katıldık. Bu sporcular içerisinden en iyilerini seçtik. 7 sıklette 5 altın madalya bekliyoruz. Ama bizim için önemli olan bu şampiyonada gençlik olimpiyatı vizesi almaktır. Burada alamazsak 2018 yılının Nisan ayında İtalya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda da bir şansımız var. İnşallah bu şampiyonada olimpiyat vizesi alıp, işi oraya bırakmayız” diye 
konuştu.           
Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER