banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

GENÇ 9 ÇİFTÇİYE 306 BAŞ KOYUN

24 Mart 2018 tarih ve 30270 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 8 Milyon 370 Bin TL ödenek karşılığında desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.

02 Ekim 2018 Salı 09:47
GENÇ 9 ÇİFTÇİYE 306 BAŞ KOYUN
 

 

24 Mart 2018 tarih ve 30270 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 8 Milyon 370 Bin TL ödenek karşılığında desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.

Bu kapsamda, Tarım ve Orman Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından “Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi” çerçevesinde daha önce 50 genç çiftçiye 1.700 küçükbaş hayvan teslim edilmişti.

Devamında üçüncü parti olarak, Merkezde 9 genç çiftçiye 306 baş Akkaraman cinsi hayvan daha törenle teslim edildi.

Canlı Hayvan Pazarında yapılan teslim törenine; İl Müdürü V. Murat Türkmen, İl Müdür Yardımcısı Mücahit Temur, İl Müdür Yardımcısı V. Ahmet Deniz, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Halis Baydar, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan Çelebican, Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Adem Canbaz, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Erden, teknik personel, genç çiftçiler ve aileleri katıldı.

Proje ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan; İl Müdürü V. Murat Türkmen, Bakanlıkça kırsalda genç nüfusun istihdamına katkıda bulunulabilmesi için “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi” programının uygulamaya koyulduğunu söyledi. Bu tür projelerin ilimiz için çok önemli olduğunu belirten Türkmen, genç çiftçilere hibe şeklinde verilen bu hayvanlarına çok iyi bakmalarını, çoğaltarak gelirlerini artırmalarını arzuladıklarını ifade etti.

Türkmen, bu konuda genç çiftçilere başarılar dilerken, projenin hayvancılığın gelişmesinin ülkemiz tarımı için çok önemli olduğunu, dağıtımı yapılacak küçükbaş hayvanların genç çiftçilere, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

Genç çiftçileri yalnız bırakmayan Birlik Başkanı Adem Canbaz ise yaptığı kısa konuşma; yapılan bu projeden birlik olarak çok mutlu olduklarını, koyun ve keçi yetiştiricilerinin birliğe üye olmalarını ve başarılı olmalarını temenni ettiğini ifade etti.

Yapılan konuşmalar sonrasında genç çiftçilere koyunları kura ile teslimin ardından tören son buldu.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV