'Gelmezseniz israf oluyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak aşı konusunda uyarılarda bulundu

'Gelmezseniz israf oluyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak aşı konusunda uyarılarda bulundu. Koca'nın mesajında, "BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik, yani 6 doz aşı bulunuyor. 6 saat içinde kullanılmayan aşılar israf oluyor, randevunuzu aksatmayın" ifadeleri yer aldı.

"AŞI KIYMETLİ, TEMİNİ KOLAY DEĞİL"

Vatandaşların aşı randevularını aksatmasına yönelik bir paylaşım yapan Koca, şu ifadeleri kullandı: "Her BIONTECH aşı flakonunda 6 kişilik, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 saat içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın"

AŞI SIRASI ŞOFÖRLERDE

Ülkemizde 14 Ocak'ta başlayan aşılama programı, son hızıyla devam ederken, her geçen gün yeni grupların uygulamaya dahil edilmesiyle, koronavirüs salgınının azaltılması planlanıyor. Plan doğrultusunda çalışmalar sürdürülürken, Twitter hesabından müjdeli haberi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;"Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler."İfadesini kullandı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER