banner38

banner46

banner47

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Gaziantep’ten iddialı sarımsak açıklaması geldi

Gaziantep’in Araban ilçesinde ’14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ dolayısıyla tarlada çalışan çiftçileri ziyaret eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’dan iddialı sarımsak açıklaması geldi. Araban sarımsağının, tadı ve aromasıyla adını dünyaya duyurmuş olan Taşköprü sarımsağını geçtiğini iddia eden Erdoğan, “Türkiye'de Kastamonu Taşköprü sarımsağı şimdiye kadar bir numaraydı. O da bizim tabi, ama Araban sarımsağı şu anda bir numara oldu. Geçen yıl üretim olarak Kastamonu'yu geçtik. Bu yıl da fazlasıyla geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

15 Mayıs 2020 Cuma 12:45
Gaziantep’ten iddialı sarımsak açıklaması geldi
 

Gaziantep’in Araban ilçesinde ’14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ dolayısıyla tarlada çalışan çiftçileri ziyaret eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’dan iddialı sarımsak açıklaması geldi.

Araban sarımsağının, tadı ve aromasıyla adını dünyaya duyurmuş olan Taşköprü sarımsağını geçtiğini iddia eden Erdoğan, “Türkiye'de Kastamonu Taşköprü sarımsağı şimdiye kadar bir numaraydı. O da bizim tabi, ama Araban sarımsağı şu anda bir numara oldu. Geçen yıl üretim olarak Kastamonu'yu geçtik. Bu yıl da fazlasıyla geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

Araban sarımsağının coğrafi işaret de aldığını ifade eden Erdoğan, "Ardıl Barajı bu bölgenin 50 yıllık hasretiydi, şimdi sırada Çat Barajı ve Harmancık Barajında. Bunu da yaparsak bu bölgenin tamamı sadece Türkiye'nin değil dünyanın sarımsağını karşılar." dedi.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV