‘Gazi Meclis’te yeri yok’

ŞEHİT YAKININA KÜFREDEN LÜTFÜ TÜRKKAN’A BİR TEPKİ DE ALİ CESUROĞLU’DAN GELDİ

‘Gazi Meclis’te yeri yok’
banner72

Bingöl’de yaşanan şehit yakınına küfür hadisesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Konuyla ilgili bir açıklama da Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Emekli Hâkim Albay Ali Cesuroğlu’ndan geldi. Türkiye’nin en yaşlı gazisi unvanına sahip Cesuroğlu; “Bizlere emanet olan şehitlerimizin yakınlarına küfür eden, saygısızca davrananları esefle kınıyorum” diyerek, İYİ Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı istifaya çağırdı.

“BU ALÇAKÇA DAVRANIŞI GÖRMEZDEN GELİP SUSANLARA DA YAZIKLAR OLSUN”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Emekli Hâkim Albay Ali Cesuroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu açıklamalara yer verdi; “Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği için hayatlarını feda eden şehitlerimize, bizlere emanet olan şehitlerimizin yakınlarına küfür eden, saygısızca davrananları esefle kınıyorum. Şehidin can kardeşi olan gaziler olarak, şehitlerin kanıyla kurulmuş Gazi Meclis’te bu kişilerin olmasını istemiyoruz. İstifaya davet ediyorum. Bu alçakça davranışı görmezden gelip susanlara, teğet geçenlere de yazıklar olsun.”

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl’e giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, esnaf ziyareti sırasında şehit yakını olan bir kişi, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirmişti. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye ağır küfür etmişti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER