‘Galip Başkan neredeydi?’

Kastamonu'da Cumhur İttifakı'nda karşılıklı atışmalar devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve İGM Başkanı Güray Parçal, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun geçtiğimiz günlerdeki açıklamalarına sert tepki gösterdi

‘Galip Başkan neredeydi?’

 


ÜNLÜ'DEN BAŞKAN VİDİNLİOĞLU'NUN ELEŞTİRİLERİNE GEÇMİŞE GÖNDERMELİ CEVAP;

‘Galip Başkan neredeydi?’

Kastamonu'da Cumhur İttifakı'nda karşılıklı atışmalar devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve İGM Başkanı Güray Parçal,  Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun geçtiğimiz günlerdeki açıklamalarına sert tepki gösterdi. Geçtiğimiz yıllarda MHP'nin ittifak söylemlerine atıfta bulunan Ünlü, 'Galip başkan neredeydi? Galip Başkan bugün küçük bir eleştiriden dolayı gösterdiği tavrı o gün niye göstermedi?' ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.  Cumhur İttifakı'nı kimsenin bozmasına izin vermeyeceklerine vurgu yapan Ünlü, 'Belediye Başkanımızın kullandığı üst perdeden tavrı da hoş bulmadım'  ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İGM Başkanı Güray Parçal ise “İmanlar tazelensin gibi bir ifade doğru bir ifade değildir. İnsanın imanını tek sorgulayacak Allah’tır. Kimsenin imanının sorgulanmasına gerek yok. Bu ifade ağır bir ifadedir. Bunun konuşma içerisinde gelişigüzel bir cümle olarak kullanıldığını düşünüyorum” dedi.

ÜNLÜ; “BELEDİYE BAŞKANIMIZIN TAVRINI HOŞ BULMADIM”

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun yaptığı basın açıklamasındaki konuşmalarına değinerek, sosyal medya paylaşımları hakkında konuşan Ünlü, şöyle devam etti; “Bir parti yöneticisi kardeşimizin bu yoğun kar yağışından dolayı Kastamonu Belediyesi ile ilgili bir paylaşımı oldu. Bu paylaşımdan dolayı da Belediye Başkanımız Galip Bey açıklamalarda bulundu. Biz zaman zaman aksayan yönler olduğunda eksik yönler olduğunda halkımızdan, milletimizden eleştiriler geliyor. Biz bu eleştirilere sağduyu ile bakıyoruz. Bazen bu eleştiriler yol gösterici de oluyor. Burada baktığımızda kişilik onurunu, gururunu zedelemeyen bu tür ufak tefek eleştirilere, Cumhur İttifakı bağlamında baktığımızda çok fazla önem vermiyoruz. Çünkü birkaç kişinin yapmış olduğu eleştiri Cumhur İttifakı’nı gittiği yoldan döndüremez. Lakin burada Belediye Başkanımızın kullandığı üst perdeden tavrı da hoş bulmadım. Çünkü geriye dönüp baktığımızda 2019 yerel seçimler öncesi ve sonrasında partimize, başkan adaylarımıza Cumhur İttifakı’na yakışmayacak söylemlerde bulunuldu. O dönemlere hep birlikte şahit olduk. O dönemlerde Galip Başkan neredeydi? Galip Başkan bugün küçük bir eleştiriden dolayı gösterdiği tavrı o gün niye göstermedi? Biz o günde Cumhur İttifakı’nın Kastamonu’daki savunucuyduk, sahip çıkanıydık. Bugün de Cumhur İttifakı’nın en büyük savunucusu ve sahip çıkanlarıyız. Bulunduğumuz konumlar gereği Cumhur İttifakı bizim için son derece önemli, değerli. Hem AK Partili hem de MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Böyle olur, olmaz söylemlerle Cumhur İttifakı’na zarar vermelerine izin vermeyiz. Bugüne kadar izin vermedik, bundan sonrada izin vermeyiz. Bizim için Cumhur İttifakı değerli. Bu küçük söylemlerle Cumhur İttifakı’nın asla ve asla zarar görmesine rıza göstermeyiz.”

“BALTACI’YA SORU SORUYORUZ, YAVERİNDEN SES ÇIKIYOR”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in, Cumhur İttifakına yönelik eleştirilerine de cevap veren İl Başkanı Doğan Ünlü; “Onlar kendi ittifaklarına bakmıyorlar. Hasan Baltacı’ya soru soruyoruz, yaverinden ses çıkıyor, kendisinden ses çıkmıyor. Diyoruz ki; HDP ile ortak mısınız, değil misiniz? Evet veya hayır denilecek. Konuyu başka yere taşıyorlar, topu taca atıyorlar. Algı operasyonları ile farklı yerlere taşımaya çalışıyorlar. Bu gizli ittifakı herkes biliyor artık. Terör örgütü uzantısı HDP ile olan ortaklıkları ayan beyan ortada. Geçtiğimiz günlerde yine CHP Genel Merkezi’nde Pelvin Buldan ile Kılıçdaroğlu’nun buluşmaları hep birlikte gördük. Yine Gara operasyonunda oradaki devletimizin, güvenlik güçlerimizin vermiş odlukları mücadeleyi yok sayarak devletini suçlarcasına dil kullanan CHP ve HDP zihniyetini görüyoruz. PKK ve HDP ile aynı dili kullanıyorlar. Güvenlik güçlerimizin vermiş olduğu bu kararlı mücadelede her zaman onların yanındayız ve duacılarıyız. PKK terör örgütüne terör örgütü diyemeyenler, HDP’ye PKK terör örgütünün taşeronudur diyemeyenlere lanetleyemeyenlere sesleniyorum! Bizler her platformda; ‘PKK terör örgütüdür, tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Terör örgütünün taşeronluğunu yapan siyasi oluşumları da lanetliyoruz’ diyoruz. Bu süreçte de devletini milletini yok sayan anlayışların da karşısındayız” dedi.

AÇILIŞA DAVET EDİLMEMELERİNE TEPKİ

İl Başkanı Doğan Ünlü, ayrıca dün Tosya'da MHP İl Başkanı Emin Çınar'ın da katıldığı yarı olimpik yüzme havuzu temel atma törenine davet edilmemelerine tepki göstererek, 'Bu proje ve yatırımlar AK Parti yatırımlarıdır. Bu yatırımlar Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi ve kararı sonrasında Bakanlığımızın destekleri ile yapılıyor. Her ne hikmetse yatırımlarla ilgili sarf ettiğimiz çabalar görünmüyor. Tosya’daki yüzme havuzu da bir AK Parti yatırımıdır. Kimse bunu kendine mal etmeye çalışmasın'' dedi.

PARÇAL; “İNSANIN İMANINI TEK SORGULAYACAK ALLAH’TIR”

Kastamonu İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal ise Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun açıklamalarına değinerek; “Kar mücadelesinde tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Zorlu bir mücadele verdiler. Hava şartlarından ötürü geç gidilen yerler oldu ama bir aksaklık yaşanmadı. Makine ve ekipmanlarımızı ilçelerimizin yoğunluk durumlarına göre sevk ettik. Vatandaşlarımızdan bazen tepkiler de geldi. Bu bağlamda halkımızın sabrına ve sadakatine teşekkür ediyoruz. Karla mücadele ile ilgili şehir merkezinde yapılan çalışmalarda yapılan eleştiriler sonrasında Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun verdiği cevabı yadırgadım. Burada siyaset yapılıyor. Seçim bitti artık hizmet zamanı. İmanlar tazelensin gibi bir ifade doğru bir ifade değildir. İnsanın imanını tek sorgulayacak Allah’tır. Kimsenin imanının sorgulanmasına gerek yok. Bu ifade ağır bir ifade. Bunun konuşma içerisinde gelişigüzel bir cümle olarak kullanıldığını düşünüyorum” dedi. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER