10 Ağustos 2020 Pazartesi

FUTBOL PİYASASINDAN ÇEKİLECEĞİZ

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, 2. Lig’de Play-Off oynamaya hak kazanan 8 takımın tek şehirde toplanıp, tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan maçların ardından bir üst lige çıkacak takımın belirlenmesi talep ettiklerini söyledi.

06 Temmuz 2020 Pazartesi 09:24
FUTBOL PİYASASINDAN ÇEKİLECEĞİZ
 


GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, 2. Lig’de Play-Off oynamaya hak kazanan 8 takımın tek şehirde toplanıp, tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan maçların ardından bir üst lige çıkacak takımın belirlenmesi talep ettiklerini söyledi.

TFF’nin aksi bir karar vermesi durumunda Gün Medya Grup (GMG) olarak kulüplere olan sponsorluklarını çekme kararı aldıklarını söyleyen Aygün, “Mevcut federasyon yönetimi değişene kadar GMG olarak futbol piyasasından çekileceğiz” dedi.

 GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, Ulusal Kanal’da Sinem Fıstıkoğlu’nun sorularını yanıtladı.

Aygün, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) 2. Lig’de Play-Off oynamaya hak kazanan 8 takımın tek şehirde toplanıp, tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan maçların ardından bir üst lige çıkacak takımın belirlenmesi talep ettiklerini söyledi.

TFF’nin aksi bir karar alması durumunda Gün Medya Grup (GMG) olarak mevcut federasyon yönetimi değişene kadar futboldaki sponsorluklarını çekme kadarı aldıklarını da sözlerine ekleyen Aygün, “Gerçekten bir nabız yoklama var. ‘Acaba nasıl tepki gelecek’ diye bakıyorlar. Türk futbolu böyle mi yönetilmeli. 2 ve 3. Lig, Türk futbolunun alt yapısıdır. Bu ligler kadar mı değersiz?” dedi.

Enes Aygün’ün açıklamaları şöyle;

“Enes Ege Aygün; 2 ve 3. Lig’de mücadele eden 90 kulübün büyük çoğunluğu ‘ligler oynanmasın’ dedi. Play-Off hattında bulunan takımlar ise 2 ile 5’inci sırada yer alan takımlar Play-Off alt sıralarda yer alan takımlar ise Play-Out oynasın dedik. Ona göre de 3 maça göre lig bitsin dedik.

“ÇOK FAZLA SPEKÜLASYON VAR, BUNUN EN BÜYÜK SORUMLUSU TFF’DİR”

Daha sonra bu durum öyle bir hal aldı ki, ‘Maçlar hiç oynanmayacak. Ligler tescil edildi. İlerleyen günlerde kamuoyu ile nasıl tescil edileceği açıklanacak’ denildi. Bu kabul edilebilir bir şey değildi. Şehrimizin bütün dinamikleri bu konunun karşısında durdu. Salı günü TFF’ye gideceğiz. Alt liglerde çok büyük belirsizlik var. Çok fazla spekülasyon var. Bunun en büyük sorumlusu TFF’dir. 

Süper Lig ile 1. Lig başlayınca, ‘2 ve 3. Lig neden oynanmasın?’ Diye düşündüler. Üst liglerde ki takımlarla 2 ve 3. Lig’de mücadele eden kulüplerin gücü bir değil. Bunu hesap edemediler. Sonra ‘Biz ligleri iptal edelim’ dediler. Bu seferde Play-Off oynanmazsa bizim hakkımız yenecek. Biz burada bir emek harcıyoruz, para harcıyoruz. 

“FUTBOLCULAR BU BELİRSİZLİKTEN DOLAYI ANTRENMANLARA ÇIKMAK İSTEMİYOR”

Futbolcular bu belirsizlikten dolayı antrenmanlara çıkmak istemiyor. 18 Temmuz’ 14-15 gün kaldı. Orta da net bir bilgi yok. Bazı kulüpler antrenmanlara başlamadı. Burada gerçekten bir nabız yoklama var. ‘Acaba nasıl tepki gelecek’ diye bakıyorlar. Türk futbolu böyle mi yönetilmeli. 2 ve 3. Lig, Türk futbolunun alt yapısıdır. Bu ligler kadar mı değersiz?  Burada kimseyi memnun edemeyeceğiz. Nasıl ben direk çıkacak takımla aramda 4 puan fark olmasına rağmen susuyorsam, 6. Sıradaki takımında çok fazla ses çıkartacağını düşünmüyorum.

“GMG OLARAK BÜTÜN SPOR DALLARINDAN SPONSORLUĞUMUZU ÇEKECEĞİZ”

Şehrimiz bizim ne kadar çalıştığımızı, uğraştığımızı görüyor. Görünen köy kılavuz istemez. Onun için bir şey anlatma gereği duymayacağımızı düşünüyorum. Eğer Play-Off oynatılmazsa biz aile olarak bir karar aldık. Mevcut federasyon yönetimi değişene kadar GMG olarak bütün spor dallarından sponsorluğumuzu çekeceğiz. Başka kulüplere de sponsorluğumuz var. En azından futbol piyasasından çekileceğiz.

KSK’NIN TFF’YE TEKLİFİ

Play-Off oynayacak 8 takımın tek şehirde toplanıp, tek maça eleme usulüne göre maçların oynayıp liglerin bitirilmesi taraftarıyız. Bizim tahminimize göre bu sistem 8 günde tamamlanıyor. Bu sistemde normal sezonlarda olduğu gibi Play-Off’tan tek takım bir üst lige çıkmış olacak”

Alt ligler karar bekliyor

·         Federasyon, Salı günü yapacağı toplantının ardından kararını açıklayacak.

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 30 Haziran’da yapmış olduğu ‘2 ve 3. Lig’leri oynatmıyoruz. Tescil formatını ilerleyen günlerde açıklayacağız’ açıklamasının ardında bu liglerde mücadele eden yaklaşık 90 kulüp federasyonun kararına kilitlenmiş durumda.

TFF’nin konu ile ilgili olarak Salı günü kulüplerde yapacağı toplantının ardından kararını açıklaması bekleniyor. Futbol kamuoyunda çok büyük bir sürpriz olmazsa Play-Off kararı çıkması bekleniyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV