‘Fırıldakla işimiz yok’

BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU; CHP İL BAŞKANI ERBİLGİN'İN İDDİALARINA CEVAP VERDİ:

‘Fırıldakla işimiz yok’
banner72

TV366’da İrfan Salcı’nın sunduğu canlı yayına katılan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, geçirdiği beyin kanaması sonrası Ankara’da tedavi altına alınan ve 2 hafta sonra geçtiğimiz gün hayatını kaybeden MHP Belediye Meclisi Üyesi İsmail Hakkı Önder’e başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti; “Meclis üyem sevgili kardeşim, dava arkadaşım, yol arkadaşım, dünya iyisi İsmail Hakkı Önder’i ne yazık ki kaybettik. Benim güzel kardeşim giderken bile iyilik yaparak gidiyor. Ailesi organ bağışında bulundu. Mekanı cennet olsun. Diyecek çok fazla bir şey yok. Eşi ve çocukları bizim emanetimizdir, yedieminimizdedir. Her türlü sıkıntılarında yanlarındayız. Cenab-ı Allah, Peygamber Efendimiz’e komşu eylesin. Vakitsiz oldu, çok erken oldu ama emir büyük yerden, diyecek bir şey yok. Biz inanan insanlarız, vaktimize, saatimize biz karar veremeyiz. En iyisini Mevlam bilir. O gel dedikten sonra gitmeme gibi bir şansımız yok.”

Vidinlioğlu, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in eleştirilerine de sert cevap verdi. CHP'li belediyelerden örnekler veren ve Erbilgin'e sorular yönelten Vidinlioğlu, Erbilgin'in yalan söylediğini iddia ederek; “Cin olmadan şeytan çarpıyor” dedi.

ELEŞTİRİLERE SERT CEVAPLAR

CHP İl Başkanı Erbilgin'in, belediyenin temsil ve tanıtma giderleriyle ilgili eleştirilerine yanıt veren Başkan Galip Vidinlioğlu; “Bu rakamı sadece özel kalem bütçesi gibi tanıtmak doğru değil. Ben, sayın başkana 'terbiye özürlü' dedim ama ben, olabilecek en masum tabiri seçtim. Aslında daha fazlasını söyleyeceğim de terbiyem müsaade etmiyor” diye konuştu.

Kasım ayı Belediye Meclis toplantısında yaşananlarla ilgili de değerlendirme yapan Vidinlioğlu, halk arasında Alparslan Türkeş Botanik Parkı olarak bilinen alanın satış yetkisi ve Kuzeykent’te yapımına başlanan Millet Bahçesi’yle ilgili geniş açıklamalarda bulundu.

“SİYASETİN İÇİNDE OLAN HERKESİN KENDİYLE BİR YÜZLEŞMESİ LAZIM”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun ifadeleri şu şekilde; “Sayın başkan cin olmadan şeytan çarpıyor. Lafları çarpıtmayı da seviyor. Siyaset, doğruluk üzerine kurulmalı. Doğru şeyler söylenmeli. Halkın gözünde de siyaset ve siyasetçiler ne yazık ki her geçen gün kan kaybediyor. Siyasetin içinde olan herkesin kendiyle bir yüzleşmesi lazım. Bu algıyı kırabilmenin de yegane yolu, doğruları vatandaşlarımızla paylaşmadan geçer. Kastamonu Belediyesi olarak verilerimizin hepsini mutlaka internete yüklüyoruz. Bu, bizim için büyük bir mutluluk. Tüm kamuoyunun gözleri önüne bu denli ayrıntılı sunan zannediyorum tek belediyeyiz. Ayrıca, meclisimizi canlı yayınlıyoruz. Canlı yayınlamasak kimse sormaz. Belediye Meclisi, canı isteyenin şov yapacağı bir yer değil. Orada da kurallar var. Bütün ihalelerimizi EKAP üzerinden yapıyoruz, hem yasal hem de belediye olarak vicdani sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.”

“ÇOCUKLARININ İZLEDİĞİNİ İMA EDEREK DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR”

“Bütün vatandaşlar, raporlarımıza erişim sağlayabilir. Bu nedenledir ki; ben Hikmet beye bütçeyle ilgili ‘nereden aldın bu bilgiyi’ derken, internetten aldığını okuyup anlamayacak veya yorumlamayacak durumda olduğunu da doğrusu bilmiyordum. Bu kadar bilgisizce hareket edeceğini hiç düşünmüyordum. Sayın il başkanı, 2019-2020 yılı giderleriyle ilgili kimi yerde Özel Kalem Müdürlüğünün temsil ve ağırlama, kimi yerde de tanıtma giderleri olarak bahsetti ve 10 milyon 527 bin lirayı zikretti. Hikmet bey yalan söylüyor. Yanlış söylüyor falan demiyorum artık. Herkesin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Çünkü, gözler yalanı o kadar kolay ifşa eder ki... Konuştuğuna da inanıyor, ağır sözler söylüyor ve bizlerden nezaket bekliyor. Biz, ağır konuştuğumuzda canının yandığından, çocuklarının izlediğini ima ederek duygu sömürüsü de yapıyor. Bizim de çocuklarımız var, çocuklarımızı cami avlusundan almadık.”

“BİZİM HER ŞEYİMİZ ŞEFFAF”

“Temsil ve tanıtma ayrı bir şeydir, temsil ve ağırlama ayrı… Temsil ve tanıtma dediğimizde; hem Özel Kalem, hem de Kültür Müdürlüğünün bütçesi bir aradadır. 31 Mart 2019'a kadar, 3 milyon 167 bin lira harcanmış. Biz o yılı, ek bütçe yaparak geçirdik ve toplamda 1 milyon 383 bin lira da 31 Mart'tan sonra önceki dönemden kalma faturası kesilmiş borçlar vardı. Dolayısıyla 2020 yılı da dahil olmak üzere söylenen 10 milyon 527 bin lira, hem Özel Kalem hem de Kültür Müdürlüğü bütçesinin bir aradaki halidir. Özel Kalem’in bütçesi yaklaşık 1 milyon civarındadır. Bunların içinde; Temsil ve tanıtma giderleri içerisinde fuar var, kültürel etkinlikler var, tanıtım organizasyonları var yani dolayısıyla öyle bir şey ima ediliyor ki, biz Özel Kalem bütçesinden gelene gidene onu bunu şunu peşkeş çektik. Artık bölgeler değil, şehirler yarışıyor. Bu yarışın da içerisinde şehrin tanıtımı için fuarlara, kültürel faaliyetlere mutlaka gidiyorsunuz, bu rakamı sadece özel kalem bütçesi gibi tanıtmak doğru değil. Ben, sayın başkana ‘terbiye özürlü’ dedim ama ben, olabilecek en masum tabiri seçtim. Aslında daha fazlasını söyleyeceğim de terbiyem müsaade etmiyor. Siyaseti bizim gerdiğimizi iddia ediyor, aslında ortamı geren de, siyaseti çirkinleştiren de kendisi. Siyasetin değer ve yargılarından uzak duran kendisi, hem gereceksiniz hem de ondan sonra duygu sömürüsü yapıp ‘çoluğumuz çocuğumuz seyrediyor’ diyeceksiniz, bizimkiler çoluk çocuk değil mi? Bizim inananlarımız yok mu? Bize değer veren insanlar yok mu? 2020 yılı temsil ve ağırlama giderimiz, 1 milyon 172 bin. 2019 yılında bu bütçenin büyük bir bölümünü de biz harcamadık. Öyle 10 milyon 527 bin gibi bir temsil ağırlama gideri yok. Kültürle ikisi bir arada olduğunda bir yılın değil, totalde olan rakam o. Gizli saklı bir şey değil ki, alıyorsunuz yanlış yorumluyorsunuz. Bizim her şeyimiz şeffaf. Film, fırıldakla işimiz gücümüz yok.”

“HİÇBİR İLÇE BELEDİYESİNİ AYIRMIYORUM”

“Bir tane örnek vereceğim, sakın yanlış anlaşılmasın suçlamak için değil hiç kimseyi... Cide Belediyesi, 2019 yılında temsil ve tanıtım giderlerine 1 milyon 200 bin lira para harcamış. 2020 yılı raporları internet sitelerinde yok. CHP'nin diğer ilçe belediyelerinde de bu rakamlar yok, ne harcadıkları belli değil. İl merkezi ve ilçelerin nüfuslarını karşılaştırdığımızda harcanan bu rakam, israf mıdır Hikmet bey? Cide ilçe nüfusu 2019 yılı sayımında 10 bin 400, Kastamonu merkez nüfusu 11,5 kat daha fazla, siz kıyaslayın. Günlük 3 bin 287 lira temsil tanıtım gideri harcanmış, bu rakamı al, böl, çarp, topla, türevini al, integralını al, gerekli meşgaleyi kendi kendine bul. Fakat bence, Cide'nin bu harcamalarında da bir sorun yok, artık illerin bir tanıtım yarışı var. Ben, hiç bir belediyeyi ayırmadan ilin belediye başkanı olarak bu giderlerin içinde diğer ilçelerin de tanıtımını yapıyorum. Sosyal medyadan paylaştıklarımı görüyorsunuz; Gideros diye, Daday Etli Ekmek diye paylaştım, ayırdım mı hiç birisini? Herkesi tanıtıyorum, Kastamonu bir bütün, halkın iradesine asıl siz saygı göstermiyorsunuz, bu saygıyı gösterin.”

“KARALAMAYLA, YALANLA, İFTİRAYLA, DOLANLA HİÇ İŞİMİZ YOK”

“Bizim her bilgimiz, şeffaf bir şekilde internet sitesinde yayınlanıyor. Yönettiğiniz kaç tane belediyemiz, bizim gibi bilgilerini kamuoyuyla paylaşıyor? ‘Bu adamlar her rakamını kamuoyuyla paylaşıyor, biz niye paylaşmıyoruz’ diyemiyorsunuz? Germeye gelince geriyorsunuz, sizin yaptığınız gibi bizim de rakamları çarpıttığımızdan mı korkuyorsunuz, korkmayın. O size ait bir özellik. Bizim öyle karalamayla, yalanla, iftirayla, dolanla hiç işimiz yok. Özür bekliyormuşsun, sen önce çuvalla söylediğin yalandan dolayı bir özür dile de sonrasını bizden bekle. Her konuşmasında, bizleri yandaşları zengin etmekle suçluyor. Her konuşması böyle. Bir önceki dönemde görev yapmış ülküdaşlarımıza asılsız ithamlarda bulunuyor. Hiç düşünüyor musun, bu arkadaşlarımızın aileleri var mı, çoluğu çocuğu var mı? Kendin söylerken söylüyorsun.”

“KENDİ BELEDİYELERİNİZİN İHALELERİNİ İNCELEYİN”

“Bir ihale düşünün; 7 tanesi davetiye usulüyle toplam 14 ihaleyi 1,5 yılda almış. Bu ihalelerin toplam bedeli de 2 milyar lira. Aynı firmanın kamuoyunda yan sanayi kullandığı ve 2 milyar liralık ihaleyi 800 milyon liraya taşeron bir firmaya verdiği iddiaları İstanbul'dan buraya yol oldu. Bu firmaların, mali müşavirinin CHP milletvekili olmasının da bu iddialara eklendiğinde, sizce ortaya ne çıkıyor? Yandaş mı aramıştın? Yandaş olup zenginleşenleri mi arıyordun? 2 milyar lirayı aya, yıla, haftaya, saate böl, çarp, çırp bak neler çıkıyor neler. Gençlerimizin ne kadarına bu parayla iş bulunabilirdi. Ne kadar gencimize asgari ücretle iş verebilirdik? Yavuz hırsız ev sahibini bastırıyor. Biz, Kastamonu'da ev sahibiydik, dün de buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız ve son nefesimizi de burada vereceğiz. Sizin yönetim anlayışınızın aynasını bize yansıtmaya çalışmayın, o yansıtmada kaybolursunuz.”

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN BURALARDA TUTMAZ”

“Hikmet Erbilgin, Kastamonu'da kendi krallığını kurmaya çalışıyor. Hiç bir şey demiyorum, yapabilirsin tabi. Kendi içinizde merkez ilçe başkanlığı, gençlik kolları başkanlığından ayrılan oldu. İçeride bir takım sıkıntılar var. Siyasi geleneğin aynı değil, daha dün kendi genel başkanına dünyanın lafını söylüyordun, internette vardı paylaşımların, sonradan sildin. Şimdi geleneğin aynı olmadığı halde oldun has CHP'li... Kastamonu mütedeyyindir, her siyasi partiden olanın belli bir anlayışı vardır. Buraları başka yerle karıştırma. Çamur at izi kalsın buralarda tutmaz. O kirli siyaset anlayışınızın bataklığında boğulursunuz. Size tavsiyem, yalan siyaseti bırakın ve beni aynaya baktığınızda gördüğünüzle karıştırmayın.”

“YANDAŞ ARIYORSAN KENDİ BAHÇENE BAK”

“Bizden doğrudan teminleri açıklamamızı istedi. Kaç belediyeniz, bırakın doğrudan teminleri, şeffaf bir şekilde bir yıl sonra borcunu açıklayabildi? Biz açıkladık. 'Doğrudan temin kurnazlık işidir, yandaşa bütçe ayırma işidir' demiş. Bak ne kadar iyi biliyorsunuz bu işleri, ben sizin kadar iyi bilmiyorum. Bizden istediğiniz bu doğrudan temin giderlerini, sizin yönettiğiniz belediyeler bu yüzden mi kamuoyuna duyurmuyor? Şimdi, gerekli talimatı verdim. Sizden de aynı şekilde belediyelerinizin doğrudan teminlerini açıklamalarını istiyorum. Demin söyledim, İstanbul'da 2 milyar var açıklama bekleyen. Yandaş arıyorsan kendi bahçene bak.”

“TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ MİLLET BAHÇESİ OLACAK”

“Geçen de, Millet Bahçesiyle ilgili söyledi. Bunu bilmeyecek kadar sağır, göremeyecek kadar kör olduğunu zannetmiyorum. Türkiye'nin en büyük üçüncü Millet Bahçesi olacak, şehrin göbeğinde. 240 dönümün 190 dönümünde yürüyüş yolları, oyun bahçesi, doğa deneyim alanı, pasif keşif bahçesi, bisiklet yolları, piknik alanları, sıfır atık bahçesi, şifalı ve aromatik bahçesi, çok amaçlı spor salonu, bilim bahçesi, orman meyveleri patikası, doğal yaşam bahçesi, su havuzu, kum havuzu, etkinlik çayırı, yağmur bahçesi, meyve bahçesi, muhtelif sayıda çeşitli ağaçlar, bitkiler ve benzeri alanlar olacak. Satmak istesem bu alanı satardım. Kastamonu'ya yakışır bir yaşam alanı oluşsun diye burayı o kadar zorlanarak 240 dönüme çıkardım ki… Ben kimseyi suçlamak derdinde değilim ama burası 2014 seçimlerinde totalde 350 dönümdü. Biz seçime girerken 240 dönüme düştü. 2014 yılında 350 dönüm olarak planlanan Millet Bahçesi 5 yılda yapılmadığı gibi 2019 seçimlerinde 240 dönüme düşmüştü. Ben, belediye başkanı olduktan sonra buranın 240 dönüm değil, 160-170 dönümlere düştüğünü gördüm. Bazı yerlere söz verilmişti, ben hiç birini vermedim. Bazı şeyleri gündeme getiriyorsunuz da ayıp ama. 240 dönümden bahsediyorum. Ben bunun 40 dönümünü, metre karesini 2 bin liradan satsam, 80 milyon lira para eder, belediyenin borcu da harcı da kalmaz. Ben bilmiyor muyum bunu.”

“ARSA SATIŞINI POLEMİK KONUSU YAPMANIN ANLAMI YOK”

“Dünyadan bihaberler. Millet Bahçesi’ni belediyenin bütçesinden yapmıyoruz ki. Bunu merkezi hükümet yapıyor. Çevre ve Şehircilik bakanımız geldiğinde sözünü verdi, biz de alanı tahsis ettik ve başlandı. Herkes dünya kadar şeyi iline getirip yatırımını yaparken, ‘Biz merkezi bütçeden harcamayalım, Kastamonu'ya bunun gelmesine gerek yok' mu deseydik. Gelen şeyi geri mi çevirseydik. Eğer bilmiyorsanız cahilsiniz, bilip de söylüyorsanız kötü niyet ararım. Arsa satışıyla ilgili konuda da; Belediyelerde adettir, arsa üretirsin ve ihtiyaca binaen satarsın. Bunu polemik konusu yapmanın anlamı yok. 350 dönüm olan Millet Bahçesi’nin 110 dönümü bir önceki dönemde satıldı. Başka yerler de satıldı. Siz, o zaman nerede yaşıyordunuz? Araç Belediyesi arsa satalı 6 ay oldu. Daday Belediyesi’nin satışa çıkardığı arsalar var. Bu çok normal bir şey. Anormal olan art niyetli yaklaşımlar. Araç Belediyesi sattı diye yanlış mı yaptı? Daday Belediyesi yanlış mı yaptı? Büyükşehir belediyeleri de bunu yapıyor. O yer diline dolandı, pelesenk oldu. Bir de rahmetli başbuğun ismini ağzına alarak... ‘Başbuğun adını ağzına alırken abdest al’ dedik diye bazıları bozulmuş. Ne yapacaktım yani? Kusura bakmayın da bahsettiğim adam Türk dünyasının bilge lideri, öyle adını ağzına herkes alamaz.”

“HANİ HERKES ÖZGÜR İRADESİYLE HAREKET EDİYORDU?”

“Söz konusu arsa, benim dönemimde ticari bir korta dönmedi. Burada yalan söylüyor. Bu, bir önceki dönemde oldu, araya seçim girdi satılamadı, bu döneme kaldı. Dolayısıyla orası, hali hazırda Alparslan Türkeş Botanik Parkı değil. Orası ticari bir korta çevrilmiş bir arsa. Kaldı ki, ben satış yetkisi almadım. Aldığım kat karşılığı da verilebilir, başka şekilde de değerlenebilir, encümende de böyle karar yok. Bunu tezvirata çevirmeye, algı yaratmaya gerek yok ki. Ben orada örnek verdim, Barutçuoğlu binası gibi yapılabilir dedim. Barutçuoğlu yapıldı, belediye binası yapıldı, geri kalan yer de belediyenin oldu. Böyle bir şey de olabilir. Velev ki satışa çıkartsam, ben Millet Bahçesi’nde 60 dönümü geri almışım, 240 dönüme tamamlamışım, 17 dönümün lafı ediliyor. Orada da sattığım bir şey yok. Buralardan belediyeye vurma çabası, acizlik ve siyasi yetersizliktir. Geçen gün, rakamı nereden aldıysa, internet sitemizde var da…; Toplamda 17 arsayı satışa çıkardık, hani diyor ya 20 küsur milyonluk arsayı satışa çıkardın diye. Gizli saklı bir şey değil ki bu. Sattığım 8 milyonluk arsa. Bunun da yaklaşık 3 milyonu borç ile mahsuplaşılmış. Toplamda 5 milyon civarında nakit girdi sağlanmış. Her yetki aldığımız yeri sattık mı zannediyorsun? Öyle söylediği gibi 20 milyon falan yok. Sen sayı saymasını falan da bilmiyorsun herhalde. İller Bankası kredisi de mevzu oldu. Belediye Meclisi üyelerinize davrandığınız gibi herkese öyle davranmak istiyorsanız o iş öyle olmaz. İradeye pranga vurmak doğru değil. Bizim irademiz size çok ağır gelir. Meclis üyeniz acem hanıyla ilgili olumlu görüş bildirince, evet oyu kullanınca, gösterdiğiniz tavrı bilmiyor muyum zannediyorsunuz? Hani herkes özgür iradesiyle hareket ediyordu?”

“BUDAMIŞ İÇİN KREDİ KULLANIYORUZ AMA RET OYU VERİYORLAR”

“Asbest boruların yenilenmesiyle ilgili bir çalışma başlattık ve yenilemek istiyoruz demiştik. Bir süre sonra CHP'li Belediye Meclis Üyesi Sibel (Karakaş) hanım, bizim seçim kataloğumuzda olan şeyleri bizlere öneri olarak getirdi, ‘asbestli boruları değiştirsek’ diye… ‘Bizim projelerimizi bize öneri halinde geri getiriyorsunuz’ dedim. Budamış için kredi kullanıyoruz ama ret oyu veriyorlar. Üç gün sonra Budamış'tan nasıl oy isteyeceksiniz? Alıversenize bana İller Bankası'ndan krediyi, öyle kolay mı zannediyorsunuz? İller Bankası'ndan krediyi herkese vermiyorlar. İstediğimiz kredi; 10 milyon alt yapı, 8 milyon üst yapı için. İller Bankası Genel Müdürüyle görüştüğümde de, 'Başkanım, bu çok yüksek bir miktar, siz bunları yedek malzeme için kullanacaksınız, boşu boşuna biz de o kadar yüksek kredi vermeyelim, başka bir belediyemizin işinize yarasın, ihtiyacınız halinde tekrar veririm' dedi. Bu ikili ilişkiler öyle kolay kolay olmuyor. Bu kredi, Budamış Mahallesi için kullanılacak. Biz bu altyapıyı değiştireceğiz, siz tutuyorsunuz altyapı için kullanılacak krediye ret oyu veriyorsunuz. Ondan sonra da gidip de Budamış'tan oy isteyeceksiniz. Gidip de isteyin bakalım ne oluyor, sonucunu görürsünüz. Bu krediyi kullanmak itibarın göstergesidir. Evine buzdolabı, televizyon, araba alırken peşin parayla mı alıyorsunuz? Belediye de böyle, evden bir farkı yok. Biz de bunu şeffaf şekilde kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

“ÖNCE KENDİ PARTİNLE İLGİLİ İDDİALARI CEVAPLA”

“Doğruyu dimdik savunmak boynumun borcu' diyor. Neden kendine sorulan sorulara cevap veremiyorsun sayın Hikmet Erbilgin? Eski vekilimiz Murat Demir, TV366’da yayına katıldı ve Hasan Baltacı’nın sekreter danışmanının kim olduğunu sordu. Neden cevap vermiyorsunuz? Ben de soruyorum hadi cevap verin. Bir ilçenizde, partinizin gençlik kollarının neredeyse tamamının belediyede çalıştığı söyleniyor, doğru mu? Yanlışların olduğu yeri arıyorsan, yola çık ve tek tek kendi bahçenin ağaçlarına uğra. Oralarda yanlış bulursun. Mecliste bir konuda haklılar. Dört tane önerge gelmiş, meclise üçü geldi. Bir tanesiyle ilgili, onu da sordum zaten. Onunla ilgili de yapacağım şeyi yapacağım.”

“ŞİMDİYE KADAR BİZE HANGİ ÖNERİYİ GETİRDİNİZ?”

“Mecliste teleferikle ilgili açıklamayı tamamladığımda daha devam edecektim, dönüp dolaşıp arsa satışına geldik. Kaseti geriye sarmaya gerek yok. ‘Necati Bey bir önceki oturumda sordu’ dedi, üç önceki oturumdaki şeyi bana soruyorlar. ‘Zaten onunla ilgili de önerge hazırladım’ diyor. Yazılı önerge talep ettim. Fakat ben daha sizin hiç sözlü önerge verdiğinizi görmedim. Sözlü önerge için söz hakkı aldığınızda bizim yapmak istediğimiz icraatları bize önerge olarak getiriyorsunuz. ‘Başkanım hep satıyorsunuz, orayı kültürel merkez yapalım mı’ diyor. Ben bilmiyor muyum bunu? Öneriyi her zaman getirebilirsiniz ama orası şov alanı değil ki. Ben oranın yetkisini aldığım zaman orayla ilgili öneri getireceğine, hiç gündeme almadığımız bir yerle ilgili şunu yapalım diye bir önerge getir, o da yok. Şimdiye kadar bize hangi öneriyi getirdiniz? Yazılı olarak önerge verebilirsiniz dememe rağmen tartışma çıkarmak amacıyla habire 'ama başkanım, ama başkanım'... Yazılı verin kardeşim. Kendi belediye meclislerini bir takip etsinler, kim kime söz hakkı veriyor. Gündem dışı başkan izin verirse konuşursunuz. Yazılı önergeyi kabul etmeme şansımız yok.” 

“ASLA BİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ARKADAŞIMI ÜZMEM, KIRMAM”

“Belediye Meclisi’nde ortam iyice gerildiği için, basında bir-iki arkadaşımız da gündemine aldı. Ben de etten, kemiktenim. Maksadını aşan bir ifadem olmadı, ama belki tavır biraz sert olmuş olabilir. Ben asla bir belediye meclis üyesi arkadaşımı üzmem, kırmam. Hele karşımdaki bir hanımken böyle bir şey yapmam mümkün değil.” (Burak Yumukoğlu)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER