banner38

banner46

banner47

05 Haziran 2020 Cuma

ETNİK MÜZİK İSPANYOLCA ŞARKILAR

Dünya haritasını tümüyle çevirip parmağımızı koyduğumuz da hangi Avrupa bölgesine denk getireceğimizi bilemesek

15 Nisan 2019 Pazartesi 10:25
ETNİK MÜZİK İSPANYOLCA ŞARKILAR

Dünya haritasını tümüyle çevirip parmağımızı koyduğumuz da hangi Avrupa bölgesine denk getireceğimizi bilemesek de yakınlaştırıp mercek altına aldığımız da o bölgenin bile kendine has yöresel bir müzik kültürü vardır. Ancak Avrupa ve orta doğuyu ikiye bölen kültür farklılıkların da müzik kültürü başta gelir.

Tırnak içinde belirtecek olursak Avrupa ülkelerinin kendine has müziklerini ‘ ‘ çatısı altında toplamaları diğer toplumlar da kabul edilemez bir ikilem yaratmıştır. Çünkü Etnik Müzik dendiğin de Avrupa, Amerika,  Afrika, Orta doğu, Türk Devletleri, Arap emirlikleri de ve Uzak doğu ülkeleri de kendi yerel ve yöresel müziklerini bu çatı altın da buluşturmuşlardır.

Değinecek olduklarımızın arasında sırayı başlıca İspanyolca şarkılar a bırakıyoruz, kökeni Latin Amerika ya dayanan bir diğer adıyla Flamenko olarak da bilinir. Duygusundan, bizlere geçişinden az da olsa biraz bahsedelim agresif, canlı, neşeli,  duygusal bir çok konuyu çığlık atarcasına ifade eden bir müzik türü dür. Müzik kültürleri yanı sıra giyiniş hayat yaşam tarzları dans ve tutkularıyla bilinen bir toplum olarak da sempatiyi yüksek seviye ye taşıyan IRK Çingene tarzları ile ateş ve büyüleyici figürleri bizi olmayası hayal dünyasına şevkle getirebilir, evet evet onlar aşk ı yaşayan yaşatan şarkılar kendilerine öz ve has olan İSPANYOLLAR VE İspanyolca  şarkılar evreni aşk çemberi içerisine almıştır.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV