Etikete devlet müdahalesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Enflasyonun açtığı sıkıntıların farkında olduklarını kaydeden Erdoğan, fahiş fiyat artışının önüne geçeceklerini ifade etti

Etikete devlet müdahalesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  son günlerde artan gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı.  Enflasyonun açtığı sıkıntıların farkında olduklarını kaydeden Erdoğan, fahiş fiyat artışının önüne geçeceklerini ifade etti.

 "Hamd olsun, gelişmiş ülkelerin bile ciddi sarsıntılar yaşadıkları bir dönemde kayıplarımızı kısa sürede telafi ederek yolumuza devam ediyoruz. Neşet Usta diyor ki; ‘Kendi; kendisinden utanmayan hiç kimseden utanmaz’. Türkiye’nin ve milletimin felaketinden kendine fayda çıkarmaya çalışanların da utanmasının olmadığını hep birlikte görüyoruz. Sıkıntılarımız, dertlerimiz yok mu? Elbette var. Ama gönül gönüle vererek üstesinden gelemeyecek durumda değildir. Ekonomideki son gelişmeleri görüyorsunuz. Aldığımız tedbirler ve uygulamaya geçirdiğimiz programlarla dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına biz ulaştık. İhracatta rekor üstüne rekor kırıyoruz. İstihdam salgın döneminin öncesinin dahi üzerine çıktı. Kimi ülkeler gibi hazırda paramız olmadığı halde bu başarıları yakaladığımıza özellikle dikkat çekmek istiyorum. Enflasyonun açtığı sıkıntıları da biliyoruz. Enflasyonu önlemek için raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" şeklinde konuştu.

ŞEKER PANCARI ALIMINA YÜZDE 25 ZAM

Bu yılki şeker pancarı alım fiyatının ton başına 420 TL olduğunu açıklayan Erdoğan, "Ülkemizin önemli şeker pancarı üretim merkezlerinden biri olan Kırşehir’de 2021 alım fiyatlarını açıklamak istiyorum. Geçtiğimiz yıl şeker pancarı üretiminde 23 milyon tonla Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekorunu kırdık. Şeker Pancarının alım fiyatını ton başına 336 liraydı. Bu yılki şeker pancarı alış fiyatımız ton başına 420 liradır. Yüzde 25’lik artışı ifade eden şeker pancarı alım fiyatının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER