'Esnaftan başka herkesin yanında oldunuz'

Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (KESKOB) başkanlığına aday olduğunu açıklayan Mehmet Tiryakioğlu, mevcut yönetimi eleştirdi. Hali hazırda pandemi döneminde esnafın yanında olunmadığını savunan Tiryakioğlu, KESKOB'un esnafın sesine duyarsız kalma makamı olmadığının altını çizdi

'Esnaftan başka herkesin yanında oldunuz'

Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (KESKOB) başkanlığına aday olduğunu açıklayan Mehmet Tiryakioğlu, mevcut yönetimi eleştirdi. Hali hazırda pandemi döneminde esnafın yanında olunmadığını savunan Tiryakioğlu, KESKOB'un esnafın sesine duyarsız kalma makamı olmadığının altını çizdi.

Pandemi sürecinin de etkisiyle esnafın son bir yıldır zorlu bir süreçten geçtiğini söyleyen Tiryakioğlu, ''Bu süreçte gördük ki, esnafımızın çığlığını da esnafımızın temsilcileri ya duymuyor, ya da duymak istemiyor. Sormak isterim; Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı ve yönetimi ile KESOB Esnaf Odası Başkanı ve yönetiminin bu sürece ilişkin, esnafın sıkıntılarını dile getiren bir açıklamasını gördünüz mü?  Kaç esnafımızı işyerinde ziyaret etti veya en azından gönül almaya geldi. Haftada bir toplantı yap, imza at ve maaşı al. Bu makamlar esnafın sesine duyarsız kalma makamı değildir, hizmet makamlarıdır. Şartları düzgün her esnafımız, her kooperatiften zaten kredi çekebiliyor. 3-5 kefil, ev veya araba verdikten sonra bankalar kredi vermek için sıraya giriyor. İşi çok düzgün olan, ipotek veya kefil sıkıntısı yaşamayan esnafın ne işi var kredi ile?'' dedi.

Kooperatifin esnafın her şart ve koşulda yanında olması gerektiğini kaydeden Tiryakioğlu, ''Siz bu kooperatifi askeri disiplin şeklinde yönetilen, esnemeyen, esnaftan başka herkesin yanında olan bir yer haline getirdiniz. Kooperatif demek bu demek değildir. Kooperatif demek çözüm üretmek demek, bir yolunu bulup esnafın işini yoluna koymak demektir. Bu düşünceyle yola koyulduk, Allah utandırmasın'' dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER