'Esnafımızın her zaman yanındayız'

Kastamonu Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik yönetimi ile birlikte pazarı gezdi. Pazar ile ilgili de son günlerde gündeme sık sık gelen ürün fiyat artışı ile ilgili de açıklamada bulundu

'Esnafımızın her zaman yanındayız'

 

 SEBZECİLER VE MEYVECİLER ODASI BAŞKANI GEDİK:

'Esnafımızın her zaman yanındayız'

 

Kastamonu Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik yönetimi ile birlikte pazarı gezdi. Pazar ile ilgili de son günlerde gündeme sık sık gelen ürün fiyat artışı ile ilgili de açıklamada bulundu.

Semt pazarlarında en uygun fiyatlı ürünlerin bulunduğunu söyleyen Başkan Gedik, sık sık fiyatları ve kaliteyi kontrol ettiklerini söyleyerek, yerel esnafın yanında olduklarını söyledi.

 

GEDİK: ''ESNAFLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ''

 

Kastamonu Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

 “ Odamız bünyesinde, odamıza bağlı üyelerimiz Semt Pazarlarımızda, Market ve Manavlarımızda sebze ve meyve fiyatları üretim fiyatları artmasına rağmen en uygun ve ucuz fiyatla müşteri ile buluşturmaya devam ediyor. Pazarlarımızı yönetimimizle birlikte sık sık inceliyor ve kontrol de ediyoruz. Odamıza bağlı üyelerimiz ve esnaflarımızın Meyve ve Sebze fiyatlarında aşırı bir fiyat yoktur. Esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ettiğimizde de bu bilgi alışverişinde de bulunuyoruz. Şu an bu kış ayı döneminde dahi yeşillik ürünler 1 lira 2 liradan, patates 1, 1,5 liradan soğan da yine 1,5 ve 2 liradan satılıyor. Bu fiyatlar bu ürünlerin maliyeti bile değil. Yine portakal ve mandalina da 3 lira ile 5 lira arasında, elma 2,5 ile 3 liradan, domates 3 lira ile 5 liradan, Anamur Muz 8 liradan diğer ürünlerde yine bugünkü koşullara göre çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Bizim esnafımız ürününü en uygun fiyata satan, bu kurallara yaz kış soğuk demeden her zaman uyan ve her zaman da taze günlük ürünleri pazara getirip müşterileri ile buluşturan cefakâr insanlardır. Esnaflarımız Pazar kültürünü en iyi uygulayan ve yaşatan, müşterilerine de en iyi hizmeti de vermektedir. Pandemi sürecinde dahi hafta sonu iş yapamadıkları için de büyük cefakârlık örneğini yine göstermişlerdir. Her türlü zor koşulda, sabahın erken saatlerinde müşterilerine hizmet etmek için çalışan tüm üye ve esnaflarımızın da her zaman yanındayız” dedi.

 

ARAL: ''FİYATLARDAN MEMNUNUZ''

Pazardan alışveriş yapan Jale Aral, “Biz pazardan ve pazarcı esnafımızdan memnunuz. İstediğimiz her çeşit taze ürünü pazarda bulabiliyoruz. Herkesin kesesine, bütçesine göre de ürün pazarda bulunuyor. Kış ayı olmasına rağmen her türlü ve çeşit ürünü de bulabiliyor, satış fiyatlarından da memnunuz. Pazarlarda fahiş fiyatlı ürüne de rastlamıyoruz. Esnaflarımız kültürlü ve saygılı, en uygun fiyatlı ürünleri müşterileri ile buluşturuyorlar. Onun içinde teşekkür ediyoruz. İlimizde Koronavirüsün azalması da sevindirici. Koronavirüsten tam olarak kurtulabilmek için herkesin maske, mesafe ve hijyene biraz daha dikkat etmesi gerekiyor” dedi.

 

ŞENSOY:  ''BUGÜNKÜ ŞARTLARA GÖRE FİYATLAR UYGUN''

Yine pazardan sebze ve meyve ihtiyacını gideren Mustafa Şensoy’da, “Her hafta meyve ve sebze ihtiyacımızı pazarlardan alarak gideriyoruz. Pazarlarımızdan memnunuz. Her çeşit taze ürünü bulabiliyoruz. Fiyatları da bugünkü şartlara göre çok uygun. Meyve ve sebze, yoğurttan süte, peynire, tavuktan yumurtaya, köy ekmeğinden, yufkaya kadar her çeşit ürün pazarda var. Pazardan alışveriş kültürümüzü sürdürmeye ve yeni nesile de öğretmeye çalışıyoruz” diye konuştu.  (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER