Esnafımın yayındayım

Kastamonu Madeni Eşya İmal ve Satıcıları Esnaf ve Sanatkarları Odası Olağan Genel Kurulu dün eski Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Fehmi Yılmaz seçime tek liste olarak girerek yeninden başkan seçildi.

Esnafımın yayındayım

 

Kastamonu Madeni Eşya İmal ve Satıcıları Esnaf ve Sanatkarları Odası Olağan Genel Kurulu dün eski Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Fehmi Yılmaz seçime tek liste olarak girerek yeninden başkan seçildi. Açılış konuşması yapan Odası Başkanı Fehmi Yılmaz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile Dursun Ergin’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yılmaz, Babaş ve Ergin’e plaket takdim etti.

“ESNAFIMIN YANINDAYIM”

Kastamonu’nun Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesiyle yapılan çalışmalardan söz eden Başkan Babaş, “Esnaf odalarımızın başkanı bütün ticarethanelerin camlarına Türk Dünyası 2018 Kastamonu Kültür Başkenti logosunu taktırmayı teklif ettiler. Şu anda da logolar hazırlanıyor. Bu bizim için çok önemli. Ürünlerinize bu logoyu yerleştirin. Seyyar satıcılarımız var. Artık sadece dükkanlarda satılmayan ve üretilmeyen ürünleri bizler tarafından gösterilen noktada satmasına izin veriyoruz. Esnaf vergisini ödüyor. Bir vatandaşımızda seyyar arabası yaptırıp, geliyor ve en yoğun yerde satış yapmak istiyor. Ben buna izin verirsem, haksızlık yapmış olurum. O zaman herkes bir araba yaptırsın, istediği köşeye koysun. Olanları da minimize etmeye çalışıyorum. Ben her zaman vergisini ödeyen esnafımın yanındayım. Ayrıca kermes kuranlara da bir kota koyuyoruz. Burada bir takım satışlar yapabilir ama sınırı aşmamak şartıyla. Güzel bir amaçla yapıyorsunuz ama lokantanın önünde yiyecek satıyorlar, oradaki esnaf kan ağlıyor. Bunlarda artık bir sınırlama olacak” dedi.

KESOB Başkanı Ergin’de logo konusunda esnaflara yardımcı olacağını belirtti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER