Esnaf kan ağlıyor

Topçuoğlu Kapalı Pazar yerinde hazır giyim üzerine satış yapan Çakır Tuhafiye’nin sahibi Cemile Çakır, satışlarının düşük olduğunu, talebin eskiye oranla çok az olduğunu söyledi.

Esnaf kan ağlıyor
banner72

Esnafın durumu hakkında açıklamalarda bulunan Çakır, pandemi sonrasında yaşanan dolardaki artış nedeniyle pek çok kaleme gelen zammın, vatandaşın yanı sıra esnafları da etkilediğine dikkat çekti.

Vatandaşın bir an önce fiyatların durulmasını beklediğini ifade eden Cemile Çakır, son dönemlerde esnafların çektiği sıkıntıları şöyle dile getirdi; “Satışlarımız yerinde sayıyor desem yeri var. Satamıyoruz hiçbir şey. Satış yapamayınca biz de bir şey alamıyoruz. Maddi durumu iyi olanlar marka giyim tercih ediyor. Ama burası biraz daha uygun olduğu için genel itibariyle orta ve dar gelirli vatandaşlar buraları tercih ediyor. Son dönemlerde yükselen kur nedeniyle çoğu şeye zam geldi. Bizler de esnaf olarak bu durumdan etkilendik, vatandaş da etkilendi. Dolar düşüşe geçti, vatandaş da haliyle bu düşüşü fiyat etiketlerinde görmek istiyor. Ancak hala satışlarımız yok. Pandemi öncesinde gayet iyiydik. Pandemi geldi, üzerine bir de dolardaki artış derken esnafın beli büküldü. Vatandaş alamıyor. Biz esnaf olarak zor durumda kalıyoruz. Kiramızı dahi ödeyemiyoruz. Esnaf olarak sıkıntı çekiyoruz.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER