Eski Cide Kaymakamı ortalığı karıştırdı

Eski Cide Kaymakamı ortalığı karıştırdı

Eski Cide Kaymakamı ortalığı karıştırdı

Bir dönem Cide ilçemizde görev yapan Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz, Ayasofya'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e atfen "kâfir ve zalim" ifadelerini kullanan emekli imam Mustafa Demirkan'a sahip çıktı. Açıkgöz, "Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri" ifadesini kullandı. Yaptığı paylaşım sonrası Kaymakam Açıkgöz'e tepkiler çığ gibi büyüdü.

Demirkan'ın Atatürk'e atfen dile getirdiği sözleri tartışılmaya devam ediyor. Demirkan, Atatürk'e ithafen, "Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma..." ifadelerini kullanmıştı.

İmam Mustafa Demirkıran'a destek ise Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz'den geldi. Demirkan'a sahip çıkan Açıkgöz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri olan Mustafa Demirkan Hocaya, Allah'ın ayetini zikrettiği için en galiz ifadelerle saldıranlar, seviyelerini bir kez daha göstermişlerdir" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de Demirkan'ı sert sözlerle eleştirmişti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER