banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Erdoğan Can adaylığını açıkladı

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Erdoğan Can, ilerleyen günlerde yapılması beklenen Yol-İş 1 Nolu Sendika Genel Kurulu öncesi başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

12 Haziran 2018 Salı 11:55
Erdoğan Can adaylığını açıkladı
 

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Erdoğan Can, ilerleyen günlerde yapılması beklenen Yol-İş 1 Nolu Sendika Genel Kurulu öncesi başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

Erdoğan Can, adaylığını yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Can, “İşçi arkadaşlarımızın demokratik, özgür ortamlarda eleştiri ve isteklerini ciddiye alarak; kendi çalışmalarımızı ateşlemek ve daha iyisini aramak çizgimiz olacaktır” diye konuştu.

Erdoğan Can'ın, adaylığını duyurduğu açıklaması aynen şöyle: “Ülkemizde, 1960'lı yıllara kadar gerek işçi haklarını gerek sınıf çıkarlarını savunmak açısından; sürekli baskı ve şiddete maruz kalan ve dernek konumundaki sendikacılık, 1960 sonrası yaşanan gelişmelerle TBMM'de 24 Temmuz 1963 tarihinde çıkarılan 274 sayılı Sendikalar Kanunu ve 275 sayılı Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu ile yürürlüğe giren, ülkemiz çalkantılı dönemlerinde minnetle andığımız; bilinçli, fedakar işçi büyüklerimizin bin bir güçlükle bizlere kazandırdığı sendikacılık değerlerine sahip çıkmak bizim esasımızdır. Geçmiş yıllarda siyasi politika ve sendika yönetimindeki yanlışlıklar sonucu özelleştirme sürecindeki taşeronlaşma, devlet araçlarını ve işçi kiralama gibi hukuk dışı çalışma yöntemlerine de şahit olarak sendikacılık direncimizin zayıfladığı, kırıldığı hatta koptuğu günleri de yaşadığımızı unutmadık ve bundan aldığımız dersin bilincindeyiz. İşçi sınıfı, emeklerini ve haklarını Küreselleşme Politikalarına karşı koruyan uygun ideoloji esasları çerçevesinde; günlük popülist söylem, eylemlerle gün kurtarma, oyalama taktiklerine son vermek; yöneticilik de oluşacak çıkar ve ranttan uzak durmak, sendikamızı dönem dönem değişen siyasi rüzgarlar karşısında sınıfımızı esir almalarına meydan vermemek, böl-yönet yöntemine olanak sağlayan sarı sendikacılık anlayışından tamamen uzaklaşmak prensibimizdir. İş yerlerindeki iş gücümüzün daha verimli şekilde, iş disiplini ile kullanılmasına katkıda bulunmak, iş güvenliği kurallarına uygun tüm haklarımızın uygulanmasını takip etmek, yardımcı olmak kararındayız. İlimizde, sivil toplum kuruluşları arasında her türlü sosyal aktivitelerde lider konuma gelerek Kent Konseyi, Akademik Kurullar ve Çalışma Bakanlığı kurullarında etkin olmak amacımızdır. İşçi arkadaşlarımızın demokratik, özgür ortamlarda eleştiri ve isteklerini ciddiye alarak; kendi çalışmalarımızı ateşlemek ve daha iyisini aramak çizgimiz olacaktır. İşte tüm bu ilkeler ile yola çıkıyorum. İşçi arkadaşlarıma güvenli ve sağlıklı iş hayatı dilerken, tüm desteklerini bekliyorum.” 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV