En Genç Başkan Adayı

Kas-Der Zeytinburnu Şubesine İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Kuzuahmet aday olduğunu açıkladı. 32 yaşındaki Kuzuahmet en genç aday olma unvanını taşıyor.

En Genç Başkan Adayı


 Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Zeytinburnu Şubesi 27 Mart Cumartesi günü saat 16:00’da olağan genel kurula gidiyor. Mevcut başkan Naim Çetinkaya’nın yeniden aday olmayacağı genel kurulda, İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Kuzuahmet (32) göreve talip olduğunu açıkladı.

Hedefleri hakkında gazetemize açıklama yapan Kuzuahmet şunları söyledi:

“Mevcut yönetim kurulunun tek liste talebiyle yola çıktım. Alınan ortak karara rağmen yine yönetim kurulumuzun içinden ikinci bir aday çıktı. Mevcut duruma bakılırsa iki aday ve liste ile genel kurula gideceğiz.  Demokratik bir şekilde seçim sürecimizi tamamlayacağız. Bu süreci bayrak yarışı olarak görüyoruz. Aldığımız bayrağı ne kadar ileri taşır, çıtayı yüksek tutarsak, bizden sonra göreve talip olacak arkadaşlarımızın da önünü açmış oluruz.   Bu süreçte biz, genç ve dinamik yönetim kadromuzla, en önemlisi de bize bu yolda ışık tutacak tecrübe, bilgi ve donanıma sahip büyüklerimizle birlikte bu yola çıkmış bulunuyoruz.”

Yapısal reformlara ihtiyacımız var

“Bulunduğumuz ilçede temsilde adalet başta olmak üzere, derneğin ekonomik bağımsızlığının kazandırılması ve hemşericilik farkındalığının ortaya konulması açısından genç enerjik yönetim kurulumuzla güzel işlere imza atmayı hedefliyoruz.” diyen Kuzuahmet şöyle devam etti: “Mevcut dernek lokalinin iyileştirilmesi ve düzenlenmesi elzem bir hal almış durumdadır. Kadın kollarımıza dernek bünyesinde fiziki faaliyet alanı kazandırmak zorundayız. Gençlerimizin dernekle olan gönül bağlarına dokunmak istiyoruz. Tüm bu yapısal düzenlemeleri ve projelerimizi gerçekleştirmek için bu yola çıktık.”

Kimdir?

1990 yılında Kastamonu’da doğan Hakan Kuzuahmet, Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Mezunudur. Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ulusal Deprem İzleme Merkezi projesinde saha müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 yılında faaliyetlerine başlayan Kuz- Yap Mühendislik firmasının kurucusudur. Kas-Der Zeytinburnu’nda gençlik kolları ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.(istamonu)

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER