banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

EN BÜYÜK TEHLİKE

AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü partililere hitaben, “Şunu ifade etmek istiyorum, ortalıkta çok dolaşıyor. Bazen bizim partimizin içinden bile duyuyoruz.

30 Mayıs 2018 Çarşamba 14:01
EN BÜYÜK TEHLİKE
 

  AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü partililere hitaben, “Şunu ifade etmek istiyorum, ortalıkta çok dolaşıyor. Bazen bizim partimizin içinden bile duyuyoruz. Çok yanlış birşey. ‘Cumhurbaşkanımıza oy vereceğiz, Recep Tayyip Erdoğan'ı seçeceğiz ama milletvekili seçimine de şu partiye oy versek daha iyi olmaz mı’ gibi düşünceler var. En büyük tehlike burada” diyerek uyarılarda bulundu.
AK Parti’ye gönül vermiş insanlarla bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Hakkı Köylü şunları söyledi; “Biz yine diyoruz ki 2002'de yola çıktığımızdan bu yana bu millet hep bu partiye gönül verdi, destek verdi. Destek gittikçe arttı. Sonuçta diğer partilerin her türlü agresif davranışlarına, her türlü hayal ürünü söylemlerine bakmadı, AK Parti'yi devamlı surette iktidara getirdi. Tabi bunda bu partinin yaptığı hizmetlerin önemi çok büyüktür. Bunların her birini tek tek söylemeyeceğim. Sadece şunu bilinki 3 yıldır Kastamonu KÖYDES'te en yüksek payını alıyor. Bu yılda 73 Milyon TL geldi. Diğer illerden çok fazla bir kaynak aldık. Bunun dışında Kastamonu Özel İdaresi bütçesinden ayırdığı 20 milyon TL'yi tamamen köy yollarına ayırdı. Toplamda 100 milyon TL köy yollarına ayrıldı. Seçim öncesi bunlar olağan. Seçim öncesi başlar vatandaşlarımız, muhtarlarımız ‘aman bizim köyün yolu eksik, şurası yapılsın, kum çekilsin.’ Bunları çok söylerler. Biliyorsunuz biz planlı, programlı çalışıyoruz. Eskiden olduğu gibi değil. AK Parti zamanında planı, programı yapılmışsa ha seçimden önce olsun, ha seçimden sonra olsun farketmez. Yani seçim bittikten sonra hizmetler durmaz. Daha önceki hükümetler döneminde öyleydi. ‘Seçim öncesi ne koparabilirsek, koparırız’ diyorlardı. Bizde öyle değil. Söz verildiyse seçim sırasında hiç biri yapılmaz belki ama seçim sonrası hepsi yapılır. Bunu vatandaşlarımızın bilmesi lazım. Sizler bu partiye gönül veren insanlarsınız, durmadan çalışıyorsunuz. Gecenizi gündüzünüze katarak çalışıyorsunuz. Bu gönüllük meselesidir. Bu istekle olur, gönülden gelen bir arzuyla, şevkle olur. Bizi sorarsanız bizde çalışıyoruz. Ama biz maaşta alıyoruz. Belki aldığımız maaş eksikte olabilir, yetersizde olabilir ama biz alıyoruz bişiyler. Fakat siz onuda almıyorsunuz. Burada asıl takdir edilecek olan gerçekten sizlersiniz. Bu gayrete, isteğe devam edeceğiz eksik bırakmayacağız.

KÖYLÜ’DEN UYARI

Bu seçimde cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz. Sizlerin katkısıyla ve çalışmasıyla olacak. Hepimiz çalışacağız. Şunu ifade etmek istiyorum, ortalıkta çok dolaşıyor. Bazen bizim partimizin içinden bile duyuyoruz. Çok yanlış birşey. ‘Cumhurbaşkanımıza oy vereceğiz, Recep Tayyip Erdoğan'ı seçeceğiz ama milletvekili seçimine de şu partiye oy versek daha iyi olmaz mı’ gibi düşünceler var. En büyük tehlike burada. Cumhurbaşkanı ister seçin ister seçmeyin. Eğer arkasında güçlü bir milletvekili desteği yoksa hiç bir işe yaramaz. Neden yaramaz onu söyleyeyim. Eskiden koalisyon hükümetleri vardı. Hükümet milletvekillerinin çoğunluğu ile yürürdü. Şimdi burada koalisyon yok. Cumhurbaşkanı seçtik ama mecliste azınlıktayız, çoğunluk değiliz. Neler olur anlatayım. Cumhurbaşkanı hükümeti çıkardığı kararnamelerle ve meclisten çıkarılan kanunlarla yönetir. Cumhurbaşkanının çıkardığı kararnameler meclise geldiği zaman eğer mecliste çoğunluğu yoksa iptal edilir. Hadi diyelimki “mevcutla idare edeyim” dedi. Şimdi bok keseden atan partiler var. Hükümeti zora sokmak, hükümeti batırmak için istedikleri kanunu çıkarabilirler. Cumhurbaşkanının çıkardığı kararnameler iptal edildiği gibi, AK Parti mecliste hiç bir kanunda çıkaramaz. Bugüne kadar çıkarılmış olanların bir çoğunu da iptal edebilirler. En büyük tehlike burada, biz bunu anlatmalıyız çevremizdekilere. 7 Haziran'dan sonraki duruma düşeriz. Bu işin iki kanadı var. Biri cumhurbaşkanı, diğeri meclistir. Birini diğerine tercih etme imkanımız yok. İnşallah bu seçimde de halkımızın desteğiyle yeniden 3-0 yapacağız. Bundan hiç bir endişemiz yoktur.”

Anahtar Kelimeler: EN BÜYÜK TEHLİKE

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV