‘Emniyet kemeri’ hayat kurtarır

'BİR HAREKETİNE BAKAR HAYAT' KAMPANYASI KAPSAMINDA ETKİNLİK DÜZENLENDİ

‘Emniyet kemeri’ hayat kurtarır
banner72

İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek amacıyla başlatılan 'Bir Hareketine Bakar Hayat' kampanyası kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'nda trafikte farkındalık etkinliği düzenlendi. Sabah saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açılan bilgilendirme standında; vatandaşlara emniyet kemerinin önemi bir kez daha hatırlatıldı.

Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen trafik uygulaması, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un da katılımıyla Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Ersoy'un yanı sıra uygulamaya; Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Genel Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir, Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mücahit Avkıran ve İl Emniyet Müdürü Necati Denizci de katıldı.

ERSOY: “EMNİYET KEMERİ, ÖLÜM VE YARALANMALARI AZALTIYOR”

Gerçekleştirilen trafik uygulamasının ardından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, şu ifadelere yer verdi; “İçişleri Bakanlığı olarak trafikte emniyet kemerinin önemine bir kez daha dikkat etmek ve hem sürücülerimizin hem de yolcularımızın trafik kurallarına uymalarına dikkat çekmek amacıyla, 'Bir Hareketine Bakar Hayat' kampanyası başlattık. Broşürlerimizi bastırdık. Emniyet kemeri takmak, kazalarda ölümlerin ve yaralanmaların azalmasına neden olur. Bu kadar önemli bir aracı kullanmadan trafiğe çıkmanın can emniyeti bakımından vurgulamaya çalıştık. Bu amaçla da iki haftadır tanıtımını yaptığımız uygulamayla bugün de tüm Türkiye'de saat 15.30 itibariyle sahada uygulama yapıyoruz. Sahada, trafikçilerimiz, valilerimiz, kaymakamlarımız, bütün görevlilerimiz sahada. Vatandaşlarımıza bir kez daha emniyet kemeri takmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyoruz. Bugün Jandarma Eğitim Alayımızdaki mezuniyet töreni münasebetiyle ben de jandarma genel komutanımız, sahil güvenlik komutanımız ve diğer güvenlik komutanlarımızla birlikte Kastamonu'daydık. Biz de Kastamonu'daki uygulamada olmak istedik'' dedi.  

Farkındalık etkinliğinin ardından Bakan Yardımcısı Ersoy ve beraberindeki heyet, şehir merkezinde vakit geçirdi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER