banner38

banner46

banner47

29 Mayıs 2020 Cuma

Emine Bulut cinayetinde cani koca hakim karşısında Hasan Baltacı adliyedeydi

Eski eşi Fedai Varan tarafından bıçaklanarak öldürülen ve Türkiye’yi yasa boğan Emine Bulut cinayetinde ilk duruşma dün gerçekleştirildi.

10 Ekim 2019 Perşembe 10:26
 Emine Bulut cinayetinde cani koca hakim karşısında  Hasan Baltacı adliyedeydi
 


Eski eşi Fedai Varan tarafından bıçaklanarak öldürülen ve Türkiye’yi yasa boğan Emine Bulut cinayetinde ilk duruşma dün gerçekleştirildi.

Kırıkkale Adliyesi’nde gerçekleştirilen davanın ilk duruşmasını CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’da takip etti.

Konu ile ilgili olarak adliye çıkışında bir açıklama yapan Milletvekili Baltacı, “Emine Bulut şuanda aramızda değil. Ama o son çığlığını hepimiz duyuyoruz. Çocuğunun son çığlığını hepimiz duyuyoruz. Bir daha kadın cinayetleri yaşanmasın diye buradayız. Takip edeceğiz, bu mücadeleye destek ve omuz vereceğiz. Bir ülkede bir toplumda kadınlar ve çocuklar tehlikedeyse hiç kimse güvende değildir. Güvenin olmadığı bir toplum bir arada duramaz. Güveni yeniden inşa etmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmemiz için kadın bedeni üzerinden iktidar mücadelesi verenlerle muhakkak siyasi olarak hesaplaşmak gerekiyor. Bu cinayetin ekonomik sebepleri, kültürel sebepleri, tarihsel, ideolojik ve konjonktürel sebepleri var. Bunlarla eğer yüzleşemezsek budan sonra kadın cinayetlerini ve çocuk istismarlarını önleme şansımız olmaz. Birbirimize destek vermemiz lazım. Bir toplum ileriye gidecekse kadınların ve çocukların standartları yükseltilerek ileriye gidecektir. Bunu yapabilmemiz için siyasetin o öfke ve nefret dilinden arınması gerekiyor. Kadın bedenini ve çocukları siyasete alet edenlerin bu toplum önünde hesap vermesi gerekiyor. Bu boynumuzun borcudur. Biz istiyoruz ki bir daha kadın cinayetleri olmasın” dedi.

OLAY

Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta kent merkezinde lokantada meydana gelen olayda Emine Bulut, Makine ve Kimya Endüstrisi'nde güvenlik görevlisi olan 6 yıl önce boşandığı Fedai Varan (43) tarafından, kızı F.B.V.'nin gözü önünde bıçaklandı.

Ağır yaralanan Emine Bulut, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, yaralı halde kafeden çıkarılırken 'ölmek istemiyorum' diye feryat ederken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan videosu, infiale yol açtı. Olayın ardından kaçan Fedai Varan, polis tarafından yakalanıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV