Emekliler konut istiyor

Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şube Başkanı Hamdi Kaya, Cem Sultan Bedesteni’nde yaptığı açıklamada emeklilere yönelik yapılacak konut projesinin TOKİ’nin 2020 programına almasını istedi.

 Emekliler konut istiyor
banner72

 

Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şube Başkanı Hamdi Kaya, Cem Sultan Bedesteni’nde yaptığı açıklamada emeklilere yönelik yapılacak konut projesinin TOKİ’nin 2020 programına almasını istedi.

Başkan Kaya, konuşmasına intibak yasasının çıkarılmasının öneminden bahsederek başladı. Kaya, şu açıklamayı yaptı: “Emeklilerimizin sorunlarıyla ilgili imza kampanyası düzenlemiştik. 25 Eylül’de Ankara’da derneğimizin Başkanı Satılmış Çalışkan’a ilettik. Toplanan imzalar gerekli makamlara da arz edildi.  Genel başkanımızın ve merkez yönetim kurulunun görüşmelerinde yıllardır umutla beklediği intibak yasası TBMM’ne getirileceği söylenmiştir. İnşallah emeklilerimizin dört gözle beklediği intibak yasası çıkar. İntibak yasası TBMM’ye geldiği zaman emeklimizin mağduriyeti inşallah mutlu sona kavuşur. Diğer önemli konumuz ise ev meselesi. Evi olmayan kirada olan emeklilerimiz her görüşmemizde  (TOKİ) tarafından  düşük taksitlerle konutların yaptırılmasını istemektedir. Seçimlerden önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız dar gelirli ve emeklilerimiz için en az bin 600 ile 2 bin konutun yaptırılacağını söylemişti. AK Parti Milletvekilimiz Metin Çelik’le görüştük. Çelik’ten TOKİ tarafından yaptırılan konutları 2020 yılındaki programa Kastamonu’muzunda aldırılmasını talep ediyoruz.

“EMEKLİ İNSAN GEREKSİZ İNSAN DEĞİLDİR”

Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şube Başkanlığı olarak tüm emeklilerimizin telefon numaralarına ve adreslerine ulaşma çalışmalarımız devam ediyor. Emeklilerimizin sorunlarıyla bire bir görüşüyoruz. Onların kirada olup olmadığını soruyoruz. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’ndan randevu alarak, imkanlar ölçüsünde yardım talebinde bulunacağız. Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şubesi, emeklilerimizin üye olarak her geçen gün gücümüze güç katmaktadır. Üyelerimize hizmetin en güzelini yapmak birinci görevimizdir. Üyelerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Emekli insan gereksiz insan değildir, emeklilerde bu vatana millete hizmet etmiş kişilerdir. Hiç unutulmamalıdır ki bir gün herkes emekli olacaktır. İmza kampanyamız süresince desteklerini esirgemeyen emeklilerimize ve halkımıza şükranlarımızı arz ederiz.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER