Elif Kuyumculuğu ziyaret eden Vali Çakır Olayın failleri yakalanacak

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Belediye Caddesinde 28 Ağustos Cuma günü kuyumcu soygunu olayının yaşandığı Elif Kuyumculuk’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Yaşanan olaydan ders çıkarıldığını söyleyen Çakır, bölgede her sokağı polise zimmetlediklerini belirtti.

 Elif Kuyumculuğu ziyaret eden Vali Çakır   Olayın failleri yakalanacak

 

 

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Belediye Caddesinde 28 Ağustos Cuma günü kuyumcu soygunu olayının yaşandığı Elif Kuyumculuk’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Yaşanan olaydan ders çıkarıldığını söyleyen Çakır, bölgede her sokağı polise zimmetlediklerini belirtti.

İşyeri sahibi Nihat Pehlivan ile görüşen Vali Avni Çakır, “Olayın Cuma vakti saatine denk gelmesi, görgü ile alakalı elimizde çok somut bir şey olmaması nedeniyle bu anlamda zorlandık ancak çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu olayın failleri yakalanacak. Bir daha benzer hadiselerin vuku bulmaması noktasında da, biz bu anlamda kendimizi gözden geçirdik, eksiklerimizi giderdik. Artık bundan sonra, özellikle kuyumcularımızın olduğu bölgelerde görevli arkadaşlarımız olacak. Hem de görünür olacaklar. Bundan sonrası için şüpheli gördüğünüz kişiler olduğunda, inşallah karşılıklı işbirliği içinde, benzer olayın bir daha yaşanmaması noktasında çaba sarf edeceğiz. Büyük geçmiş olsun. Tesellimiz, hanım efendinin sağlığına tamamen kavuşmuş olmasıdır. Allah beterinden korusun, geçmiş olsun. Bu sizlerin şahsında, buradaki tüm esnafımıza ve bizlere yapılmış bir saldırıdır. Dolayısıyla, sizlerin yaşadığı sıkıntı kadar inanın bizler de sıkıntı hissettik.”

“HİÇ BİR ESNAFIMIZIN BÖYLE BİR ŞEY

YAŞAMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

“Bizler de çok üzüldük ama inşallah buradan büyük bir ders çıkardık. Benzer olayların önüne geçmek noktasında da biz güvenlik tedbirlerimizi bariz bir şekilde artırdık. Bununla alakalı da bir gevşeklik olmayacak, her sokağımızı polisimize zimmetledik. Eşiniz de büyük bir fedakarlık göstermiş durumda. Olay esnasında işyerinden çıkmış gitmiş ancak yeniden çalışanı için içeriye geri girdiğini görüyoruz. Hanımefendinin durumunu gün gün takip ettik. Bununla gelmiş, geçmiş olsun. İnşallah bir daha hiçbir esnafımızın böyle bir şey yaşamasına müsaade etmeyeceğiz.”

PEHLİVAN: BİZLERE MORAL VERDİNİZ

İşyeri sahibi Nihat Pehlivan ise, “Yaklaşık 30 yıldır bu caddede hizmet veriyoruz. Böyle bir olay yaşamamıştık. Şahsın yakalanması tek isteğimiz. Bu ziyaretiniz ile bizlere moral verdiniz, çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER