Ekmeğe bir zam daha kapıda!

Kastamonu’da ekmeğe zam geliyor.

Ekmeğe bir zam daha kapıda!
banner72

Yeni ekmek fiyatları merak konusu oldu. Kastamonu’da fırıncılar, girdi maliyetleri nedeniyle maddi koşullar altında ezildiklerini belirtirken, ekmeğe zam başvurusu yapmışlardı. Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) ilçe temsilcileriyle bir araya geldi. Ekmeğe yapılacak zam kararı bugün açıklanması bekleniyor. Ramazan ayında ekmek fiyatının 3 TL olacağı söyleniyor, ancak fırıncıların beklentisi 5 TL olması yönünde…

Kastamonu’da Aralık ayı içerisinde ekmeğe 50 kuruş daha zam yapılmış, bu zamla birlikte ekmek fiyatı 2 buçuk TL’ye yükselmişti. Fırıncılar, artan girdi maliyetleri nedeniyle ekmeğin fiyatına bir zam talebinde daha bulundu. KESOB dün, ekmeğe yapılacak olan zammı görüşmek üzere ilçe temsilcileriyle bir araya geldi. Zam kararının ise bugün açıklanması bekleniyor.

ESNAF DA ZOR DA, VATANDAŞ DA

Son zam talebinin ardından değerlendirmede bulunan bir fırıncı esnafı; “Bana kalırsa 5 TL olmalı. Çünkü artan un, yağ, susam vs. fiyatları ortada. Biz fırıncılar bu durumu karşılayamıyoruz. Artan fiyatlar altında eziliyoruz. Başka türlü maliyetleri karşılayamayız” dedi.

Yine Kastamonu’da esnaflık yapan başka bir fırıncı ise; “Biz 3 lira olarak karar verilir diye düşünüyoruz. Bizce de en fazla 3 TL olmalı. Çünkü vatandaşın da durumu belli. Onların da düşünülmesi gerekiyor. Her şeyin fiyatı arttı” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER