EKİPLER EV EV GEZİP KORONAVİRÜS TESTİ YAPACAK

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü, Koronavirüs (Covid-19) bağışıklık oranının tespit edilmesini amaçlayan burun-boğaz sürüntüsü (PCR) ve Antikor testi (ELİSA) ‘Yaygın Test Uygulaması’nın Kastamonu da başladığını, ilimiz genelinde 15 Haziran Pazartesi günü rastgele belirlenen adresler olmak üzere ilimiz genelinde toplam 1.816 adreste tarama yapıldığını açıkladı.

 EKİPLER EV EV GEZİP  KORONAVİRÜS TESTİ YAPACAK

 

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü, Koronavirüs (Covid-19) bağışıklık oranının tespit edilmesini amaçlayan burun-boğaz sürüntüsü (PCR) ve Antikor testi (ELİSA) ‘Yaygın Test Uygulaması’nın Kastamonu da başladığını, ilimiz genelinde 15 Haziran Pazartesi günü rastgele belirlenen adresler olmak üzere ilimiz genelinde toplam 1.816 adreste tarama yapıldığını açıkladı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Koronavirüs (Covid-19) bağışıklık oranının tespit edilmesini amaçlayan ve yaklaşık 153.000 kişiye yönelik burun-boğaz sürüntüsü (PCR) ve Antikor testi (ELİSA) ‘Yaygın Test Uygulaması’ aralarında Kastamonu’nun da bulunduğu, illerde 15.06.2020 (Pazartesi) tarihinde başladı.

Uygulama kapsamında ilimiz genelinde de 15.06.2020 (Pazartesi) tarihinde TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından rastgele belirlenen adresler olmak üzere ilimiz genelinde toplam 1.816 adreste tarama yapılması  planlanmıştır.

TEST ÇALIŞMASI 12 GÜN SÜRECEK

İl sağlık Müdürlüğümüze bağlı Filyasyon ekiplerimiz tarafından, kişilerin rızası dahilinde her haneden bir kişi olmak üzere vatandaşlarımızı adreslerinde ziyaret edecek ekiplerimiz önce vatandaşlara kendilerini tanıtıp kimliklerini gösterecekler ve ardından çalışma hakkında bilgi verip, PCR testi için sürüntü, ELİSA testi içinde kan örneği alınacaktır. Bu kapsamda planlanan test çalışması süresi 12 gün olup, yapılacak testler vasıtası ile vatandaşlarımızın Covid-19 hastalığı ile ne oranda karşılaştıkları tespit edilebilecektir.

Bu çalışmalara katkı vermek üzere TÜİK tarafından tespit edilen adreslerde ikamet eden vatandaşlarımıza anlayışlarından ve çalışmalara verecekleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz.”
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER