'Eğer devlet orada yetişmeseydi...'

Bir aydır Bozkurt başta olmak üzere Kastamonu'da çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu'daki afetle ilgili yaptığı değerlendirmede; '' Kastamonu’da binlerce insanın çatının üzerinde devletinden aman beklediği anlar. Eğer devlet orada yetişemeseydi. Vesayetçilerin davul çaldığı gün olurdu'' ifadelerini kullandı

'Eğer devlet orada yetişmeseydi...'

Bir aydır Bozkurt başta olmak üzere Kastamonu'da çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Kastamonu'daki afetle ilgili yaptığı değerlendirmede; '' Kastamonu’da binlerce insanın çatının üzerinde devletinden aman beklediği anlar. Eğer devlet orada yetişemeseydi. Vesayetçilerin davul çaldığı gün olurdu'' ifadelerini kullandı.

  “Kastamonu’da binlerce insanın çatının üzerinde devletinden aman beklediği anlar”

  Türkiye’nin ciddi başarılara imza attığını söyleyen Bakan Soylu, “Bir yerde söyledim İran’la bizim sınırımız arasında düzensiz 2 milyon Afgan göç var. Bugün yok tam 5 yıldır var. Bunun sebebi biz değiliz, bunun sebebi orayı bir savaş yurdu haline getirenler. Dünyada hiçbir ülke böyle bir başarının altına imza atamaz. İnsanlığınızı muhafaza edeceksiniz, kaçak göçü önleyeceksiniz, göçü yöneteceksiniz ve ülkenizde altını çiziyorum hiçbir iç karışıklığa sebebiyet vermeden peşi sıra gelen asayiş olayları ile ülkenin huzurunu ve kamu düzeni bozmadan bunu sağlayabileceksiniz. 104 amiral bildirisi bunu vuku bulmuş olmasıdır. Bazı zihinlerde vesayetin nasıl bir virüs gibi yerleştiği en temel göstergesidir. Birçok zor gece yaşadık. Mesela 15 Temmuz bizim için zor bir geceydi. Hiç geçmedi, zor geçti. Yangında yaşadığımız zor geceydi çok zordu. Sabah olmayacak sandık. Termik santrale ateşlerin geldiği gece. Kastamonu’da binlerce insanın çatının üzerinde devletinden aman beklediği anlar. Eğer devlet orada yetişemeseydi. Vesayetçilerin davul çaldığı gün olurdu” diye konuştu. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER