Efe Tur’un açılışında konuşan Milletvekili Hakkı Köylü İlimiz değişiyor

Türkiye’nin en büyük 5 firması arasında gösterilen ve Kastamonu’dan Ankara-İstanbul-İzmir seferlerini başlatan EFE-TUR Otobüs İşletmesi dün düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı.

Efe Tur’un açılışında konuşan Milletvekili Hakkı Köylü İlimiz değişiyor

 

Türkiye’nin en büyük 5 firması arasında gösterilen ve Kastamonu’dan Ankara-İstanbul-İzmir seferlerini başlatan EFE-TUR Otobüs İşletmesi dün düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı.
İşletmeciliğini Hakan Şeker’in yaptığı Efe Tur Kastamonu’dan Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale seferleri ile Kastamonuluların hizmetinde olacak. Kastamonu Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde düzenlenen açılış törenine AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Efe Tur Yönetim Kurulu Başkanları Kadir Alper Birant ve Halit Bıçak ile Kastamonu firma yetkilileri katıldı. Açılışta konuşan Efe Tur Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Alper Birant, Efe Tur Kastamonu Acentesinin açılmasıyla birlikte dolaylı olarak 250 kişiye yeni istihdam sağladıklarını kaydetti.

“ULAŞIM OLANAKLARI ÇEŞİTLENİYOR”

Kazancın 10’da 9’unun ticarette olduğunu ifade eden Belediye Başkan Vekili Eşref Can, firma sahiplerine hayırlı olması temennisinde bulunarak: “Kastamonu sürekli gelişiyor. Gelişmesine paralel olarak ulaşım olanakları da çeşitleniyor. Ulusal yeni firmaların açılması her yönden Kastamonu’nun daha da gelişeceğinin göstergesidir” dedi.

“ŞOFÖRLERİMİZİN TEK MEŞGULİYETLERİ YOLA BAKMAK OLSUN”

AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ise son 15 yılda Türkiye’nin ulaşım ağında yapılan yatırımların ortada olduğunu söyledi. Kastamonu’nun kendi ölçeğinde olan illerle kıyaslandığında ulaşım olanaklarında iyi bir noktada olduğunu dile getiren Hakkı Köylü: “Dünya sürekli değişiyor. Dünyadaki değişimle birlikte ülkemiz de ilimiz de değişiyor. Daha düne kadar ulaşım konusunda yaşadığımız birçok sorun bugün aşıldı. Ulaşımda sıkıntılar yaşamıyoruz. Karayolu ulaşımı kadar havayolu ulaşımında da çok iyi noktada bulunuyoruz. Kendi ölçeğimizdeki illerle kıyaslandığımızda havayolunda yüzde 80-90 civarında doluluk oranına sahip bulunuyoruz. Bu oranın küçümsenmemesi gerektiğine inanıyorum. İlimizdeki ulaşım olanaklarının iyileştirilmesi ulusal firmaların dikkatini çekiyor. Yeni bir firma açıldı diye mevcut firmaların bundan gücenmemeleri gerekiyor. En iyi kalitede hizmeti vatandaşlarımıza sunmaları gerekiyor. Rekabet kaliteyi arttırır. Uzun yol kaptanlarımızdan bir ricam var. Araç kullandıkları süre içerisinde tek meşguliyetleri yola bakmak olsun. Araçlarında can taşıdıklarını asla unutmasınlar. İlimizi, ülkemizi yasa boğan üzücü kazaların yaşanmaması için daha da dikkatli olsunlar” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER