Eczacı Odası iftarında beraberlik vurgusu

26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası’nın düzenlediği iftar programında ilimizde görev yapan eczacılar bir araya geldi.

Eczacı Odası iftarında beraberlik vurgusu
banner72

Kurşunlu Han Otel’de düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu, Türk Eczacılar Birliği İkinci Başkanı İ. Orkun Yılmaz, Eczacı Odası Başkanı Şule Tüfekci ve yönetimi, Kastamonu-Çankırı Tabip Odası Başkanı Yusuf Öztürk, eczacılar ve aileleri katıldı.

Eczacı Odası Başkanı Şule Tüfekci, iftar sonrasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlığımıza huzur bereket ve sağlık getirmesini diliyorum. Ramazan, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği mübarek bir ay. İnsan sağlığının korunmasında çok önemli bir görev edinen biz eczacılar olarak bu mübarek Ramazan ayında bir aradayız, birlikteyiz. Pandeminin bize yaşattığı uzun ayrılıklardan sonra birlikte iftar sofrasında orucumuzu açmaktan, bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Ramazan ayında tüm eczacılarımıza hayırlı olmasını diliyor ibadetlerimizin makbul dualarımızın kabul olması dileğimle.”

VİDİNLİOĞLU; “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Toplu iftarları özlediklerini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu ise; “2 yıldır herkes evinde, köyündeydi. Dolayısıyla bir araya gelemiyorduk. Herkes birbirinden çekiniyor, geri duruyordu. Çocuklar ve büyükler apartman dairelerinde sıkıntılıydı. Ama özellikle sağlık ordumuzun bu noktada cansiperane çalışması herkesin kaçtığı yere korkusuzca girmeleri ve tabi ki bundan dolayı çok büyük özveriyle çalışmalarından dolayı her zaman takdire şayan olduklarını ifade etmek istiyorum. Tabi ki sağlık sisteminin bir bütün olması dolayısıyla hastanenin en alt biriminden en üst birimine kadar herkes cansiperane çalıştı. Bunun bir diğer ayağı da eczanelerdi. Eczaneler bu dönemde gelen her vatandaşımıza bu kolaylığı gösterdiler” dedi.

“MÜMKÜN OLDUĞUNCA BİRBİRİMİZİN ELİNDEN TUTALIM”

Kastamonu Belediyesi olarak pandemi süreci öncesinde yaptıkları çalışmalara da değinen Vidinlioğlu; “Belediye olarak çok uyumlu çalışmalara imza attık. Bu konuda hiç tevazu gösteremeyeceğim. Biz Şubat 25’inden itibaren çalışmalarımıza başladık. Pandemi başlangıcı Türkiye’de 11 Mart tarihiydi. Biz Kastamonu Belediyesi olarak 15 gün öncesinden dezenfekte çalışmalarına başlamıştık. Bu anlamda bir karar aldık. Onun için Kastamonu’da da ilk pik yapan atağı biz daha kolay atlattık. Tabi çok şükür virüs mutasyona uğraya uğraya virüs de artık yoruldu. 2 yılsonunda iyiye mutant oldu. En son mutant biraz daha kabul edilebilir bir mutant. İnşallah tünelin ucu gözüktü. Biz de bir araya geldik bu vesileyle. Pandeminin gölgesi yavaş yavaş üstümüzden kalkıyor. Ramazan göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Allah Ramazan’ın bereketinden istifade edenlerden eylesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Bu ay özellikle bizler için çok anlamlı. Fakirin fukaranın hali vakti yerinde olmayanın halinden anlama zamanı. Onun için bu konuda herkes çok hassas ama lütfen etrafınızdakilere el uzatalım. İki yıllık pandemiden sonra bir de ciddi bir dünyanın da yaşadığı ekonomik bir kriz var. Bunu hissetmemek elde değil. Rahmetli Demirel; ‘Yağmur yağarken ıslanıyorum diyemezsiniz’ diyor. Onun için mümkün olduğunca birbirimizin elinden tutalım. Allah ibadetlerimizi kabul etsin. Aranızda olmaktan çok mutluyum. İnşallah daha güzel günlerde daha sık bir araya geliriz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER