10 Ağustos 2020 Pazartesi

DURSUN ERGİN’DEN ESNAF VE SANATKARA YAPILANDIRMA MÜJDESİ

S.S. 18. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Dursun Ergin, kooperatif takibindeki borçların yapılandırılması ile ilgili açıklama yaptı.

15 Temmuz 2020 Çarşamba 10:56
 DURSUN ERGİN’DEN ESNAF VE SANATKARA YAPILANDIRMA MÜJDESİ
 

S.S. 18. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Dursun Ergin, kooperatif takibindeki borçların yapılandırılması ile ilgili açıklama yaptı.

Ergin, “Covid -19 salgınıyla mücadele kapsamında, S.S. 18. Bölge Birliğimize bağlı Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimiz gerek işletme kredilerinde gerekse esnaf destek paketi kapsamında sunulan 25.000 TL limitli kredi için başvuruda bulunan tüm esnaf ve sanatkarımıza kredi desteği sağlamak için büyük bir özveri ile görev yapmışlardır ve yapmaya da devam etmektedirler” dedi.

“Covid – 19 Salgınının olumsuz etkileri esnaf ve sanatkarımızın üzerinde halen daha devam etmektedir” diyen Ergin’in açıklaması şöyle: “Kooperatiflerimiz kefaletiyle kredi kullanmış olan ortaklarımızın büyük bir bölümü kredi taksit borçlarını ödemekte büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Birçok esnafımız bırakın borç ödemeyi, günlük ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanır hale gelmişlerdir. Merkez Birliğimizin özverili çalışmaları neticesinde Ticaret Bakanlığımızın da görüşü alınarak 30 Haziran 2020 tarihi ve bu tarihten önce Kooperatiflerimize günü geçmiş kredi borçları bulunan Esnaf ve Sanatkarlarımızın 31 Ağustos 2020 tarihine kadar Kooperatiflerimize başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde Kooperatif takibinde bulunan kredi taksitlerine 13.07.2020 tarih ve 2020/17 sayılı yapılandırma kapsamında; gecikmede olan borçlarını peşin ödedikleri takdirde gecikme faizleri silinerek, borcun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde ise taahhüt tarihinden itibaren %10 faiz oranı üzerinden 24 aylık basit faiz hesaplanarak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı toplamı (yapılandırmaya esas borç tutarı) 24 takside bölünerek ilk taksiti peşin tahsil edilmek kaydıyla, taksitlendirerek ödeme yapabileceklerdir.

Esnaf ve Sanatkarının her daim yanında olan Esnaf ve Sanatkarları için gece gündüz demeden çalışan TESKOMB Genel Başkanımız A.Kadir Akgül beyefendiye ve TESKOMB yönetim kurulumuza, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan hanımefendiye tüm Esnaf ve Sanatkarlarımız adına S.S. 18. Bölge Esnafve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı olarak teşekkür ederim.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV