DSYB'den selzede çiftçilere yardım eli

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) tarafından sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki çiftçiler için yardım kampanyası başlatıldı

DSYB'den selzede çiftçilere yardım eli

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) tarafından sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki çiftçiler için yardım kampanyası başlatıldı.

DSYB Başkanı Bayram Pehlivan, sel felaketi sonrasında tarım arazileri ve ağılları zarar gören çiftçilerin yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Afetzedelere saman ve yem yardımı yaptıklarını dile getiren DSYB Bayram Pehlivan, “Birlik olarak öncelikle üyelerimiz olmak üzere bütün çiftçilerimizin yanında olmak için yardım kampanyası başlattık. İlk etapta topladığımız yardımları çiftçilerimize ulaştırdık. Bundan sonra da gerek birliğimiz olsun, gerekse komşu birliklerimizle yapacağımız iş birliği ile toplayacağımız yardımları çiftçilerimize ulaştıracağız. Zarar gören tarım arazilerini yeniden tarıma kazandırmak için devletimizin de desteğiyle canla başla çalışacağız. Sel felaketinin yaralarını hep birlikte saracağız” dedi.

YARDIMLAR CANLI HAYVAN PAZARI'NDAN ALINACAK

Başkan Pehlivan ayrıca, afet bölgesine yardım yapmak isteyen yetiştiricilerin ulaştırmak istedikleri yardım malzemelerini Kastamonu Canlı Hayvan Pazarına bırakmaları gerektiğini bildirdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER