‘Dönüşen çağ artık her şeyi fark etmemizi istiyor’

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Vizyoner’21 “Fark Et” konu başlığıyla bugün İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecek olan program ile gerçekleştirilecek. Programa MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu ve şube yönetimi de katılacak.

‘Dönüşen çağ artık her şeyi fark etmemizi istiyor’
banner72

Bugün saat 09.20’de protokol konuşmaları ile başlayacak programda MÜSİAD Vizyoner’21 İcra Kurulu Başkanı Erkan Gül, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avgadiç, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Dr. Ali Talha Koç ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katılımcılara hitap edecek.

MÜSİAD Vizyoner’21 Programı’nda; 2011 Nobel Barış Ödülü Sahibi Tavakkol Karman ve Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Enes Ergun’un sunumları ile devam edecek ve Dijitali Fark Et, Dönüşümü Fark Et ile İklimi Fark Et ve Değerleri Fark Et panelleri gerçekleştirilecek.

Dijitali Fart Et panelinin moderatörlüğünü Harvard Business Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan yapacak. Konuşmacılar ise Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, Digital Realty Üst Düzey Pazarlama Yöneticisi Ömer Wilson ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı olacak.

Vizyoner konuşmacısı TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in konuşmalarının ardından Dönüşümü Fark Et panelinin moderatörlüğünü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Daire Başkanı Gökhan Yücel gerçekleştirecek. Konuşmacılar ise Pegasus Hava Yolları CEO’su Mehmet Tevfik Nane, Yazar ve Fizik Uzmanı Doç Dr. Enis Doko, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Dalgakıran Grup İcra Kurulu Başkanı Steven Young olacak.

MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş’ın moderatörlüğünü yapacağı İklimi Fark Et panelinde ise konuşmacılar Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gazeteci, yapımcı ve iklim aktivisti Elif Dağdeviren konuk olacak.

Programın son kısmında ise Değerleri Fark Et konu başlığı ile IMI Conferences Kurucusu Meltem Karateke’nin moderatörlüğü ile gerçekleştirilecek panelin konuşmacıları ise Psikolog, Yazar Prof. Dr. Kemal Sayar, Mimar, Yazar Prof.Dr. Sadettin Ökten olacak.

SEVGİLİOĞLU: “MÜSİAD OLARAK, ÜLKEMİZİN KÜRESEL ARENADA BAŞROLDE OLMASINI İSTİYORUZ”

MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Vizyoner projesiyle geleceğe ışık tutmaya devam ediyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ve “Bir kişiyi değiştirmek için gerekli olan, onun farkındalığını değiştirmektir” fikrinden yola çıkan MÜSİAD Vizyoner, 2021 yılının zirve başlığını “Fark Et” olarak belirledi. Türkiye ve dünyadaki saygın konumunu giderek yükselten, mahalli ve evrensel değerleri gözeterek iş dünyasına geleceğe yönelik çözümleriyle rehberlik eden derneğimiz, iş dünyası ve kamuoyunun ilgiyle takip ettiği etkinliklerine devam ediyor. Bu etkinliklerden biri olan Vizyoner Zirvesi, 2015 yılında başladı ve geleceğe ışık tutan özgün konuları işleyen, bu doğrultuda 2 yılda bir düzenlenen uluslararası etkinliklere dönüştü. Katılımcıları geleceğe hazırlama konusunda motive ederek, yerli ve yabancı iş bağlantıları, global trendler, ilham ve motivasyon, strateji ve eylem imkânı sunan etkinlikler, 2015 yılında “Gelecekle İş Yapmak”, 2017 yılında “Dönüşüm”, 2019 yılında “Dijital Gelecek” başlıkları altında düzenlendi. MÜSİAD Vizyoner; 2021’de çok önemli bir başlıkla iş dünyasına seslenerek Dijitali Fark Et, İklimi Fark Et, Girişimi Fark Et, Dönüşümü Fark Et demektedir. Vizyoner; Türkiye’deki iş insanlarını bilgilendirme, geleceğe hazırlama ve güven odaklı iş bağlantıları geliştirmelerine yardımcı olma amacıyla toplum yararına gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik. MÜSİAD Genel Merkezimiz tarafından Vizyoner 2021 yılı programımızın başlığı “Fark Et” olarak belirlendi. Çünkü her şey fark ederek başlar ve fark etmek geleceği inşa etmek demektir. Unutulmaması gerekir ki gelişen, dönüşen çağ artık her şeyi fark etmemizi istiyor. Bizler de MÜSİAD ailesi olarak, ülkemizin küresel arenada başrolde olmasını istiyoruz, bu nedenle de “Fark Et” diyoruz. Bizler de MÜSİAD Kastamonu Şubesi üyelerimiz ve Genç MÜSİAD üyelerimiz ile Vizyoner’21 programına katılım sağlıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER